Іван Франко – людина-геній, про яку ми не все знаємо: номінація на Нобелівську премію та 3 відмови у коханні

Іван Франко був першим в Україні письменником, який заробляв на життя письменництвом. А задля цього з дитинства гриз граніт науки, вивчаючи купу мов і розвиваючись різнобічно.

Іван Франко народився на території королівства Галичини й Володимирії. Це була надзвичайно обдарована дитина з феноменальною пам’яттю. Після української початкової школи хлопчик навчався у середній школі німецькою мовою. Далі була польськомовна гімназія.

У 9 років Іван позбувся тата, тож розраховувати мав виключно на власні сили. Підробляв репетиторством, купуючи на зароблене нові книжки, щоб отримувати додаткові знання. Урешті став практично ходячою енциклопедією і мав чималу бібліотеку.

Три коханих та дружина Івана Франка

Лекцію вчителя Франко міг переказати дослівно. Знав усього Кобзаря напам’ять. У 15 років зайнявся перекладом Софокла й Гомера. Та заучкою хлопчина не був. Доволі симпатичного Івана дівчата не полишали поза увагою.

Якось юнак давав уроки сину священника й закохався в його доньку. З Ольгою Рошкевич вони дуже довго зустрічалися. Та коли батько дівчини благословив молодят на шлюб, Франка затримали за участь у таємній організації. То весілля так і не відбулося.

Три коханих та дружина Івана Франка

Далі в житті геніального українця було ще два великих кохання та три університети у Львові, Чернівцях та Відні. Франко знав 14 мов і робив велику купу перекладів класичної та античної літератури. Коли він співав, Микола Лисенко записував за ним ноти.

Відмовилася виходити заміж за Івана Юзефа Дзвонковська. Але не тому, що не кохала. Просто була смертельно хвора на туберкульоз. Вірші у збірці “Зів’яле листя” поет присвятив Целіні Журовській, але ця жорстока красуня їх навіть не прочитала.

Дружиною генія стала Ольга Хоружинська, яка подарувала коханому чоловіку донечку та трьох синів. Іван Франко був номінований на Нобелівську премію, але не дочекався нагородження – помер від поліартриту, тому перемогу віддали Ромену Ролану. Після життя митця залишилося 100 томів творів, написаних різними мовами.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.