Чипси чи чіпси, тирамісу чи тірамісу, чизкейк чи чізкейк: як правильно українською називати популярні ласощі

Чи задумувались ви коли-небудь над тим, як правильно називати популярні ласощі українською мовою та чи допускались ви помилок: тирамісу чи тірамісу?

Українці, чи не раз ви вживали слова “чізкейк”, “тірамісу” чи “чіпси”, вважаючи, що це правильні варіанти. Здавалося б, це звучить логічно і досить поширено серед мовців української мови. Проте, за словами відомого українського філолога Олександра Авраменка, це не є коректні терміни. І це не просто помилка, а порушення граматичних правил.

Справа в тому, що українська мова має свої власні правила щодо вживання іншомовних слів. І навіть якщо ці слова вже вкоренилися в повсякденному житті, це не означає, що вони є правильними варіантами. Отже, перед тим як вжити іншомовне слово, варто переконатися, що воно відповідає українським граматичним нормам.

Український вчитель та мовознавець Олександр Авраменко розкриває одне з основних правил орфографії української мови, відоме як “правило дев’ятки” та звертає увагу на необхідність заміни деяких літер в іншомовних словах для забезпечення правильного вимовлення та написання.

Олександр Авраменко розповів, як правильно вимовляти популярні ласощі українською
Олександр Авраменко розповів, як правильно вимовляти популярні ласощі українською

Згідно з цим правилом, після деяких літер, зокрема “т”, слід писати “и”. Авраменко наводить приклади, пояснюючи, що ми не вимовляємо “математіка”, а замість цього кажемо “математика”, так само як і “герметичний” замість “герметічний”. Для полегшення запам’ятовування цього правила він пропонує опорну фразу: “Де ти з’їси цю чашу жиру”.

Це правило, відоме як “правило дев’ятки”, застосовується після дев’яти букв, що позначають певні звуки, таких як “д”, “т”, “з”, “с”, “ц”, “р”, “ж”, “ч” та “ш”. Таким чином, в іншомовних словах слід писати “и” після цих літер. Наприклад, “чипси”, а не “чіпси”, “чизкейки”, а не “чізкейк”. Авраменко також зазначає, що краще використовувати українські аналоги слів, наприклад, “сирник” замість “тірамісу”.

Отже, правило дев’ятки є важливим аспектом правильної орфографії української мови, яке допомагає зберегти її чистоту та логічність у вживанні іншомовних слів.

Нові статті

Схожі статті

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.