Найвище і важкодоступне село з книги рекордів України, в якому не залишилось мешканців: історія Випчини

Високогірне село Випчина розкинулось посеред карпатських гір. Його вважають найвищим і занесли до книги рекордів України. Більше деталей про історію Випчини читайте в матеріалі від "Одного Факту".

Село Випчина розташоване посеред Карпат — в Путильскому районі Чернівецької області. Саме воно стало головним героϵм одного з випусків програми “Світ навиворіт”, яку веде Дмитро Комаров.

Село Випчина цікаве тим, що розташоване на висоті 1100 метрів над рівнем моря. В Україні його вважають найвищим серед усіх населених пунктів і саме тому занесли Випчину до національної книги Рекордів.

Присілок Випчина — найвище село у Карпатах і тому… тут зараз ніхто не живе. Якщо подивитись державний рϵϵстр виборців, то станом на 30 листопада 2021 року у Випчині налічувалось лише 13 місцевих мешканців. Але фактично на території селища вже не живе ніхто.

Присілок Випчина  найвище село в Карпатах
Присілок Випчина найвище село в Карпатах

Старожили, які раніше мешкали у Випчині, розповідають — в цьому селі налічувалось більш ніж 100 хат, працював колгосп і клуб, була облаштована навіть початкова школа. А ось електроенергії тут не було ніколи.

Поступово більша частина мешканців переселилася в сіла, що розташовані при долині. Ті ж, хто залишився у Випчині — не мали навіть годинника, щоб дізнаватися точний час.
Корінні мешканці пригадують, що спати тут лягали, як тільки настане ніч. Останні люди покинули Випчину більш ніж 40 років тому. Та… щороку сюди повертаються — аби відвідати місцеву капличку.

Капличка на території селища Випчина
Капличка на території селища Випчина

Про те, що на території Випчини колись вирувало життя – нагадують лише старенький цвинтар та церква світих Петра і Павла, якій виповнилося 100 років. Ця церква була відремонтована і щороку до неї приходить більш ніж 200 колишніх мешканців Випчини — на богослужіння.

Під час візиту Дмитра Комарова до Випчини вчитель музичного мистецтва Сергїївської школи Петро Самашко зауважив, що у Випчині поремонтували дороги. Але на його думку — в цьому селищі краще за все облаштувати монастир. Бажаючи будуть приходити туди на службу, аби усамітнитися.

Пішки дістатись до Випчини вкрай важко
Пішки дістатись до Випчини вкрай важко

Пішки дістатись Випчини вкрай важко. Колишні жителі приїжджають сюди на велетенських вантажівках ЗІЛ.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.