Найбагатше українське село розташоване на Закарпатті. Воно називаϵться Нижня Апша і віддалене від румунського кордону всього на 2 км.
Головна родзинка цього поселення — це саме заможні маϵтки, набудовані в два, а то і в три поверхи. Розкіш та масштаби цих сільських палаців просто вражають уяву пересічного українця.
На території Нижньої Апші мешкали українські румуни, які і започаткували традицію будування розкішних палаців з кришами-куполами та великою кількістю кімнат. Будувати маϵтки в Нижній Апші розпочали в 1980-х роках. В той час мешканці сільської місцевості почали їздити на заробітки за кордон та вкладали зароблені кошти в будівництво палаців.
Свій перший капітал українські румуни заробили на продажу спирту, який активізувався тут в 90-х роках. В це село на той момент утворилось справжнϵ паломництво за самогоном. Сюди приїжджали з усіϵї території України та вивозили сотні літрів “самжене” за кордон.
А ось серед місцевих селян ходить інша легенда. Вони розповідають, що заробили свої статки на продажу насіння соняшнику.
На території Ніжньої Апші практично немаϵ одноповерхових сільських будиночків. Усі палаци налічують два або три поверхи. В найменшому з таких маϵтків налічуϵться від 10 до 15 кімнат. Найбільші палаці складаться з 30 і навіть 40 кімнат. Є на території Нижньої Апші і справжні хороми з 60-ти кімнат.
Господарі облаштовують на прибудинкових територіях басейни і розкішні квіткові оранжереї. Всередині самих будинків облаштовані по декілька лазень, саун, віталень і спалень. Ще одне важливе правило місцевих мешканців — зробити так, щоб його будинок був хоча б на одну цеглину вищим за сусідський.
Звісно ж, оплата комунальних послуг в таких палацах влітаϵ в копійочку. Тому чимала кількість селян виїжджаϵ звідси на заробітки за кордон, а свої палаци здають в оренду гостям або новим мешканцям Ніжньої Апші.
Взимку опалювати двоповерхові маϵтки дуже дорого, тому чимало кімнат тут тримають закритими. Господарі мешкають лише в одній чи двох кімнатах. Або взагалі оселяються в старенькому будинку на подвірʼї. шикарні ж маϵтки будують для того, щоб приймати дорогих гостей.