Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

В українському суспільстві існуϵ певна категорія людей, яким прийнято поступатись місцем в транспорті. До них належать літні люди, вагітні жінки, люди з інвалідністю. Ця традиція зʼявилась давно і ϵ нормою етикету. Але дотримуються її далеко не всі українські громадяни.

Наприклад, днями у місті Вінниця трапився кумедний епізод у громадському транспорті. Одна 77-річна пані, зайшовши в автобус, побачила — вільних місць немаϵ. І не знайшла нічого кращого, аніж затребувати в двох молодих дівчат, які облаштувались на найближчих сидіннях — виконати свій громадський обовʼязок та поступитись їй місцем.

Дівчата ж замість виконання обовʼязку наполягали на своϵму законному праві займати вільне місце, бо за проїзд вони чесно заплатили. Втім, літню пані це не зупинило й вона.. просто всілась на коліна до одніϵї з дівчат. Звісно ж, після такого нахабства дівчині довелось покинути насиджене містечко в громадському транспорті, все ж поступившись ним бабусі в окулярах.

Звідки взялась традиція поступатись місцем в громадському транспорті?

Поступатись місцем в громадському транспорті – не тільки традиція, а ще й норма етикету. Чоловіки, як представники сильної статі — завжди повинні поступатись місцем в транспорті жінкам. При чому незалежно від того, якого віку ця жінка, вагітна вона або ні.

В деяких випадках жінки, молоді хлопці та дівчата повинні поступатись місцем й чоловікам. Зазвичай це повʼязано зі станом здоровʼя того, кому поступаються місцем. Наприклад, це може бути чоловік, який втратив на фронті нижні кінцівки або маϵ інші важкі фізичні вади.

Поступатись чи ні: ось у чому питання

Чи треба поступатись місцем в громадському транспорті
Чи треба поступатись місцем в громадському транспорті

Експерти з етикету радять навчати дітей з 5-6 років поступатись місцем в громадському транспорті літнім людям, жінкам, особам з інвалідністю. Хоча за кордоном такої практики взагалі немаϵ. В Норвегії, наприклад, вважаϵться поганим тоном пропонувати літній людині своϵ місце в громадському транспорті. Людину похилого віку це може образити.

Такі ж самі порядки діють й в Америці. Літня людина та особи похилого віку можуть сприйняти жест доброї волі від незнайомця в громадському транспорті як той, що обмежуϵ гідність. У Франції молоді люди не пропонують літнім людям сісти на їхнϵ місце в громадському транспорті, щоб не натякати на похилий вік людини.

А ось в Південній Кореї вигадали особливий механізм, завдяки якому вагітні жінки завжди зможуть знайти собі вільне місце в транспорті. В містечку Пусана впровадили інноваційні технології. Кожна вагітна жінка отримуϵ від перевізника прилад з інтегрованим Bluetooth. В громадському транспорті поручні біля місць для вагітних облаштовані спеціальним пристроϵм, який розпізнаϵ сигнал та вмикаϵ на поручні рожеве світло, якщо місце для вагітних зайняте кимось іншим. Якщо ж на нього сяде вагітна жінка — це світло гасне.

Нові статті

Схожі статті

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?

Як правильно користуватись бойлером, щоб не віддавати за електроенергію останні гроші: експертні поради

Бойлер — один з найбільш затратних в плані споживання електричної енергії прилад. Як правильно ним користуватися, щоб від сум в платіжках не темніло в очах? Читайте детальніше на сайті "Один Факт".