Прапрапрадід мандрівника Миколи Миклухо-Маклая був отаманом на Січі: з нього списано образ Тараса Бульби

Мало хто знає, що предки видатного мандрівника Миколи Миклухо-Маклая, на честь якого назване узбережжя острова Нова Гвінея, є українцями. Прапрапрадід був отаманом Запорізької Січі.

Ще за часів Богдана Хмельницького Охрім Макуха (Миклуха) обіймав посаду курінного отамана. Його донька вийшла заміж за шотландського лицаря Майкла МакЛея. У прапрапрадіда відкривача нових земель були сини Омелько, Назар та Хома.

Спочатку всім гуртом воювали проти поляків, та Назар перейшов на бік ворога, оскільки закохався у панночку. Брати вирішили тишком-нишком викрасти зрадника й покарати. Але польська варта стала на заваді. Тоді Охрім забрав Назара, а Хома вступив у нерівний бій та загинув. На перебіжчика у ворожий стан чекала сумна участь.

Микола Миклухо-Маклай – нащадок отамана Запорізької Січі

Саме цей сюжет було покладено Миколою Гоголем в основу повісті “Тарас Бульба”. Тож нащадок отамана віддячив письменнику, назвавши його ім’ям річку. Папуаси й досі звуть її Гоголь.

Правнука Охріма Степана Макуху дражнили Махлаєм, бо був капловухим. Під час російсько-турецької війни та штурму Очакова сотник Війська Запорозького проявив чудеса мужності. За це отримав орден, звання хорунжий та російське дворянство.

Микола Миклухо-Маклай – нащадок отамана Запорізької Січі

Оскільки Макуха-Махлай звучало принизливо, Степан переробив прізвище на більш звучне Миклухо-Маклай. Його правнук Микола і став знаменитим вченим-антропологом.

Народила козацького нащадка жінка, у пращурах якої з одного боку був німець Гете, а з іншого – поляк Міцкевич. Сталося це в Малині на Житомирщині у 1846 році.

Хлопчик зростав дуже розумненьким, але був хворобливим, тож його навіть до школи не хотіли брати. А згодом він перетворився на вченого-антрополога зі знанням 13 мов та відкривача нових земель. Помер мандрівник у вишиванці у 41 рік у Петербурзі.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.