“Домашнє” ім’я Івана Франка здивує будь-кого: як майбутнього поета називали його батьки – цікавий факт

Видатний Іван Франко відомий не лише своєю творчістю, але й цікавими фактами, які кожного дня стають все більш відомими: чи знали ви, як насправді називали поета вдома його батьки?

Іван Якович Франко, визнаний як видатний український поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст і громадсько-політичний діяч, у своєму ранньому дитинстві був відомий під домашнім ім’ям “Малий Мирон”. Це ім’я, яким його називали до п’яти років, вважалося способом захистити його від злих духів, як це було звичаєм у той час.  Згодом цей псевдонім став його улюбленим і зустрічався у різних варіаціях: Myron, Мирон Сторож, Мирон Ковалишин та інші.

Цікаво, що Іван Франко користувався псевдонімами у своїй творчості, налічуючи приблизно 100 різних прізвищ. Це свідчить про його творчу відкритість та бажання експериментувати.

Як насправді називали Івана Франка його батьки вдома
Як насправді називали Івана Франка його батьки вдома

Розглядаючи обсяг його творчості, можна припустити, що Франко працював над новими творами практично щодня. Якщо розділити його активний період творчості, що тривав 40 років, на загальну кількість творів, виходить, що він створював новий твір кожні 2 дні. Така продуктивність свідчить про неймовірний талант і невтомну працездатність цього видатного українського письменника.

Відомо, що у свої часи Франко вирішив впровадити нестандартність у свій гардероб, носити вишиванки як на будні, так і на святкові заходи. Його захоплення бойківськими візерунками вилилось у створення власної колекції, якою він пишався. Але найбільш відмінним його рішенням стало поєднувати вишиту сорочку з класичним європейським костюмом.

Як насправді називали Івана Франка його батьки вдома
Як насправді називали Івана Франка його батьки вдома

Франко відзначався скромним стилем одягу. Навіть на урочистих заходах він надавав перевагу простоті, позичаючи фрак у своїх друзів. Його життя наповнювалося активними заняттями спортом, включаючи тренування з гантелями та плавання. Рухливий спосіб життя він доповнював подорожами у гори та довгими прогулянками пішки. Не зважаючи на це, Франко пильно стежив за своїм здоров’ям, уникаючи спокус алкоголю та тютюнового диму.

Проте, навіть при всій його силі та обережності, у нього були спадкові нахили до проблем з суглобами. Історія його сестри, Юліани Багрій, підтверджувала, що ця схильність була присутня і в її випадку, оскільки вона також стикалася з цими проблемами.

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?