Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Ситуація, коли гілки сусідських дерев нависають над вашою присадибною ділянкою — призводить до появи зайвого сміття, опалого листя чи інших проблем. Тому у власників будинку виникає питання – чи можна спилювати гілки яблуні або інших дерев, які зазіхнули на вашу ділянку. Та яким чином можна врегулювати питання дерев, що розрослися — із володарями, що мешкають по сусідству. Фахівці правової допомоги відповіли на цы питання.

Чи можна обрізати гілки на сусідніх деревах, якщо вони зазіхнули на вашу ділянку
Чи можна обрізати гілки на сусідніх деревах, якщо вони зазіхнули на вашу ділянку

Існують певні нормативи, згідно з якими варто висаджувати дерева на присадибній ділянці. Згідно із ними, від межі суміжної земельної ділянки до висаджених дерев потрібно витримати відстань 4-6 метрів. Більш точна цифра залежить від величини дерева. Всі ті рослини, які сягають заввишки 3 метри або ж більше — треба висаджувати подалі від сусідської межі. Відстань від посаджених на ділянці кущів до суміжної земельної ділянки має становити 1 метр.

Що робити власнику ділянки, якщо сусідське гілля зазіхнуло на вашу територію?

Фахівці зазначають — якщо гілки сусідських дерев ростуть на вашій території та є перепоною у використанні земельної ділянки за призначенням – то власник має повне право зрізати ці гілки.

Втім, не варто забувати про необхідність підтримувати добросусідські відносини із людьми, що живуть поряд. Тому перед обрізкою гілок краще вийти на відкриту розмову із сусідами, обговорити проблему та дійти до взаєморозуміння.

Дрібні гілочки дерев можна обрізати і без дозволу сусідів. Адже така процедура особливої шкоди дереву не принесе. А ось великі гілки зопалу пиляти не слід. Адже сусідами такі дії можуть бути кваліфіковані як нанесення матеріальної шкоди майну. І за це вже ви самі ризикуєте понести адміністративну відповідальність.

Правила обрізки гілок на деревах, що ростуть у сусідів та зазіхнули на вашу ділянку
Правила обрізки гілок на деревах, що ростуть у сусідів та зазіхнули на вашу ділянку

Якщо по сусідству із вами живе конфліктна людина, яка не бажає домовлятись щодо обрізки дерев — потрібно скласти лист із проханням провести обрізку дерев та вказати в ньому дату, до якої необхідно провести цю процедуру. Рекомендований лист відправляють поштою сусіду. Якщо протягом очікуваного періоду прохання не буде задовільнене – можна обрізати гілочки самостійно. За наявності листа вас не зможуть притягнути до адміністративної відповідальності навіть у випадку, якщо дерево загине.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?