Стало відомо, чому молоко скисає за лічені години від літніх гроз: “Навіть в холодильнику”

Науковці і дослідники довели, що під час грози молоко скисає набагато швидше навіть у холодильнику. Чому саме це відбувається і як грози впливають на стан продукту — "Один Факт" розповість далі.

В наших пращурів було багато цікавих і неймовірних прикмет про… молоко. Наприклад, чи знаєте ви, що під час грози цей продукт скисає набагато швидше? В давнину казали, що корова в грозу лякається гучних звуків та дає через це скисле молоко.

Однак науковці давно пояснили, чому саме в молоці в грозову погоду відбуваються процеси скисання. Вся справа тут — в озоні, рівень якого підвищується в той самий момент, коли на вулиці вирує гроза.

Визволення озону відбувається з молекулярного кисню під час електричного розряду високо в небі. Цей газ має дуже сильні окислювальні властивості і провокує збільшення в молоці молочно-кислих бактерій, через які молоко скисає набагато швидше.

Стало відомо, чому молоко скисає за лічені години від літніх гроз
Стало відомо, чому молоко скисає за лічені години від літніх гроз

Якщо синоптики прогнозують наближення негоди – ємність із свіжим молоком краще заздалегідь поставити до холодильнику — щоб нівелювати вплив озону. Якщо молоко під час грози стоїть на вулиці, то навіть якщо в подальшому його поставити до холодильнику — це його точно не врятує від скисання.

Дослідники наголошують на тому, що під впливом озону, який виділяється в повітря під час грози — свіже молоко розділяється на окремі фракції, перетворюючись на сироватку та сир.
Ще за радянських часів вчені проводили експеримент, який показав, що навіть невелика кількість електромагнітної енергетики може суттєво знизити стабільність дисперсної фази деяких колоїдних рідин, до яких належить і молоко.

Експеримент вчених показав, що звертання молока не залежить від бактеріальних процесів. Його головною причиною є руйнування білково-колоїдної системи.

Експерти розповіли, чому молоко скисає швидше під час літньої грози
Експерти розповіли, чому молоко скисає швидше під час літньої грози

Тобто, свіже молоко може руйнуватись та звертатись через руйнування білково-колоїдної системи, що знаходиться під впливом коротеньких електромагнітних хвиль. Звісно ж, такі процеси відбуваються не в кожну грозу. Потрібні певні погодні умови, коли концентрація озону в повітрі буде максимальною.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?