Як правильно сказати українською “газіровка”: милозвучне слово, яке мало кому відоме. Відповідь експерта

Українська мова має багато мелодійних слів, і далеко не всі з них ми можемо знати. Наприклад, в нашій національній мові немає розповсюдженого слова "газіровка" Як правильно називати цей напій?

Газована вода — один з найпопулярніших напоїв кожного літа. Саме в спекотну погоду її полюбляють пити й діти, і дорослі. Часто її скорочено називають “газіровкою”, геть не здогадуючись про те, що в українській мові такого слова… взагалі немає. Як же правильно називати прохолодну водичку із бульбашками? Про це розповіли лінгвісти.

Виявляється, в українській мові є одне мелодійне та неймовірно гарне словечко, яким можна назвати газовану воду. Воно буде набагато влучнішим, аніж суржикова “газіровка”.

Замінити російськомовну кальку з “газіровкою” можна словом суто українського походження: “газованка”. Погодьтеся, що так звучить набагато краще.

Не газіровка: як правильно називати газовану воду українською мовою
Не газіровка: як правильно називати газовану воду українською мовою

Тепер ви знаєте, як правильно називати газовану воду українською мовою. запамʼятайте це просте слово та використовуйте його при кожній слушній нагоді. Напевно, воно стане частиною вашого українського лексикону вже цього спекотного літа.

Газованка – це охолоджений напій, який виробники виготовляють зі звичайної або мінеральної води. Її перед продажем насичують вуглекислим газом і через це у воді зʼявляється багато ключих бульбашок.

Природна газованка була відома ще з давніх часів. Її використовували з метою лікування різноманітних захворювань. Про газовану воду писав ще Гіпократ. Він радив пити газовану мінералку та купатися в ній.

Не газіровка: як правильно називати газовану воду українською мовою
Не газіровка: як правильно називати газовану воду українською мовою

В XVIII мінеральну воду з природних джерел вперше почали розливати в пляшки та продавати. Коштував цей напій досить дорого та й під час транспортування природний газ дуже швидко видихався. Тому згодом було прийняте рішення робити газованку штучно.

Вперше такий напій створив англійській хімік Джозеф Прістлі в 1767 році.

Промислове виготовлення газованки першим розпочав Якоб Швепп. В 1783 році він створив промисловий апарат для виробництва газованої води.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?