В Україні існують старовинні монети, які скуповують за шалені гроші. Деякі різновиди цих монет є колекційними і нумізмати готові платити за них десятки тисяч гривень. Зокрема, цінними вважаються монети “1 гривня”.
Наприклад, за екземпляр зразку 1992 року власник може отримати від 12 до 37 тисяч гривень. Його головна ознака – гладенький гурт, на якому немає жодного напису.
Згідно із інформацією від фахівців, на монетах номіналом “1 гривня 1992 року” на гурті немає жодних написів. І все тому, що на самому початку чеканки монет були відсутні інструменти, за допомогою яких можна було його наносити.
Водночас фахівці наголошують, що плашки для створення гуртового напису зношувалися швидко і фахівці розробляли нові. Трохи згодом виготовили плашки зразка 1994 та 1995 року.
Кожна дата з обох сторін була виділена трьома крапками. Пробні гривні були закарбовані англійськими пуансонами, а також вигравіюваною датою 1992. Тобто, на гурті була зазначена дата 1994 або ж 1995 рік, а на полі монети була викарбувана зовсім інша дата – 1992 рік.
Нумізмати розповідають, що за 1 гривню 2001 року випуску, що належить до різновиду 1 АДг отримують до 5 тисяч гривень. Звісно ж, головна особливість цієї монети – в гладенькому відео без усіляких надписів. Ця монета вважається рідкісною та дорогою.
Тому її підробка фальшивомонетниками – зовсім не рідкість. Зокрема, вони спилюють гурти на більш дешевих монетах 1 гривня зразка 2001 року.
Тому перед покупкою варто фахівці радять перевіряти параметри копійки. В оригіналу вага становить 6.8 грамів, діаметр 26 мм. Дані з вартістю монет номіналом “1 гривня” взяті на ресурсі “Монети-Ягідки”.