Чому не можна спати під місячним світлом: вчені розсекретили несподівану причину його впливу на людину

На думку багатьох експертів – щоб нічний сон був максимально якісним, потрібно на ніч зашторювати вікна в спальній кімнаті. Для виробництва гормону сну потрібно, щоб навкруги панувала темрява.

Чи знаєте ви, що сяйво Місяця в нічному небі може завадити якісному сну? Науковці припускають, що місячні цикли можуть впливати на загальний циркадний ритм і людську фізіологію. Згідно однієї з теорій – в кожної людини є свій внутрішній годинник, який може відстежувати фази Місяця. Тому існує імовірність, що люди реагують на гравітаційне тяжіння Місяця та його цикли так само, як і земні океани.

В 2013 році науковці провели дослідження і протягом трьох днів спостерігали за 33 дорослими людьми. Вони зʼясували, що під час Повні людям потрібно трохи більше часу для того, аби заснути. Вони спали на 1 годину довше, ніж зазвичай.

 

В результатах дослідження зазначається, що досліджувані люди засинали в повністю затемненій кімнаті, де не було вікон. Під час спостережень вивчались параметри мозку, години сну та рівень гормонів.

 

Дослідники зʼясували, що під час Повні індикатор глибокого сну в людей зменшився на 30%. Тобто, люди спали в середньому на 20 хвилин менше, аніж зазвичай. Ці результати стали першим доказом того, що під час сну світло місяця впливає на стан організму.

 

Схоже дослідження провели і в 2015 році. В університеті Копенгагену обстежили 785 данських дітей у віці від 8 до 11 років. Під час цього експерименту було зʼясовано, що в період Повні діти були менш активними, ніж в інші дні. Водночас, вони спали довше та в порівнянні із днями півмісяця мали більш вищу резистентність до інсуліну.

Вчені розповіли, як  світло Місяця впливає на нічний сон
Вчені розповіли, як світло Місяця впливає на нічний сон

В давнину наші предки вважали, що спати під сяйвом повного Місяця взагалі не можна. Вважалось, що людина під впливом таємничого місячного сяйва може перевтілитись у сновиду або ще щось інше. Багато науковців називають такі повірʼя фантастичними, але, тим не менш – завжди цікавляться імовірними причинами впливу на людину.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?