Трансильванська порода кішок з Румунії дедалі швидше підкорює світ. Ця красуня з хутром-хамелеоном утворилась майже природним шляхом у лісах, які оточують Карпатські гори. На сьогоднішній день цю породу кішок вважають нещодавно виявленою та найприроднішою у всьому світі породою.
Слід зазначити, що Керуюча Рада Любителів котів визнала цю породу диких кішок лише частково. Зараз вона знаходиться на розгляді у Всесвітній федерації кішок. В організації, яка займається реєстрацією породистих кішок у Великий Британії, розповіли про те, що нову породу остаточно визнають через 2 роки. Саме в цей період очікують народження четвертого покоління кошенят.
Трансильванські кішки мають особливе забарвлення хутра. Воно дуже схоже на вовче і тому пухнастих представниць цієї породи часто порівнюють із лісовими вовками. Взагалі-то шерсть в цих кішок – сірого кольору. Її ще називають карпатським хутром. Цікаво, що відразу після народження шерсть в трансильванских кошенят — близька до білої.
Протягом першого року хутро швидко темнішає. Вже в рік у кішки світлими залишаються кінчики лап, носа та вух. Також колір шерсті в цих кішок залежить від пори року. Влітку хутро стає світлішим, а взимку – темнішає.
В порівнянні із сіамськими кішками в трансвильванської породи колір кінцівок більш світлий. Хутро ж в них описують як суміш чорного та білого. В ньому переважають світлі та темні пасма різного ступеня забарвленості.
Дослідники також виявили той факт, що в трансильванских кішок – абсолютно унікальний темперамент. Вони неймовірні, іноді можуть бути агресивними та майже ніколи не випускають своїх пазурів. Про це, зокрема, зазначає експерт в галузі генетики кішок Олександру Еліан.
Також фахівець зазначив, що кішки цієї породи мають надзвичайно міцне здоровʼя та чудову генетику.
Слід зазначити і те, що основними заводчиками породи на чолі із суддєю WCF Беверлі Еліан мешкають в Швейцарії, Угорщині та Румунії. У Великобританії їх розведенням займаються подружжя Стюарта та Аманди Брасс.
Трансильванська порода кішок стала неймовірно популярною в Європі. Там її називають вовком-кішкою (“wolfcat”). Наразі в Інтернеті існують навіть окремі групи, що їй присвячені. Власники та завідники цих тварин вже кілька років публікують світлини своїх улюбленців. Проте широку популярність трансильванська кішка здобула лише зараз.