Нове дослідження американських експертів свідчать про те, що приблизно 40% американців висловлюють підтримку створення в Америці державної програми по розширенню взаємодії людей із тваринами. До речі, результати дослідження були представлені на Саміті з питань соціальної ізоляції та домашніх тварин.
Дослідники зазначили, що самотність являє собою таку ж саму небезпеку, як і куріння 15 сигарет на день. Саме тому вона становить серйозну проблему для суспільства. І вирішити її допомагають домашні улюбленці.
Ненсі Джі, що працює менеджером з досліджень взаємодії між людиною та твариною в Уолтемському центрі харчування домашніх тварин наголошує на тому, що розмови зі своїм домашнім улюбленцем (котиком чи собачкою) – звичайна поведінка для будь-якої людини.
Самотні люди зазвичай потребують значущих персон для формування прихильності.
Домашні улюбленці цілком цю потребу задовольняють. З ними можна не турбуватись про конфіденційність або будь-яке засудження. Улюбленець сприймає інформацію такою, як вона є.
Якщо більш детально розібрати результати дослідження, то можна дізнатися, що кожен 4-й власник завів домашнього улюбленця заради зміцнення власного психічного здоровʼя.
Приблизно 54% респондентів зазначили, що домашня кішка або собачка допомагають їм налагодити спілкування з іншими людьми. До того ж домашні тваринки допомагають своїм господарям відчувати себе менш соромʼязливими.
Отже, щоденний контакт із домашніми улюбленцями здатний поліпшити настрій та емоційне благополуччя. Пухнастики викликають сміх та радість, допомагають долати стрес та поліпшити самопочуття. До того ж, домашні улюбленці – це найкращі слухачі, які готові завжди слухати своїх господарів та співпереживати їм.