Карпатські чани: чим цей різновид відпочинку приваблює українців восени і чому він ідеальний

Осінь – це особливий час для українських туристів. Саме в цей час вони відправляються на відпочинок до Карпат, щоб скупатися в чані з гарячою цілющою водою.

Карпатський чан – це не просто спосіб відпочинку на природі, а ще й справжній оздоровчий ритуал.

Великий котел, виготовлений з чавуну, встановлюють на відкритому повітрі та над відкритим вогнем. Його наповнюють водою з мінеральних джерел та підігрівають її до температури від +35 до +45 градусів. Через це багато хто з місцевих жартує, що в Карпатах “варять” туристів. Водночас, цей процес – комфортний та безпечний.

Кожен чан наповнюють особливим розчином, що має цілющі властивості. В складі такого розчину присутня мінеральна вода, лікарські трави, хвойні екстракти, вино, молоко та ягоди. Однак цей процес – цілком безпечний та навіть приємний.

В холодний період року – восени та взимку чани з гарячою цілющою водою стають особливо популярними. Купання в гарячій воді чергується із зануренням в холодну воду або ж обтиранням снігом. Висока температура води робить процедуру купання максимально комфортною навіть в прохолодну пору року.

До того ж купання в чанах має потужний оздоровчий ефект. Вода високої температури сприяє нормалізації кровообігу, покращує загальний стан шкіри.

Додаткові компоненти у вигляді мінералів та травʼяних настоїв допомагають зміцнити імунітет, відновити сили та почистити організм від токсинів. Контрастні занурення в чан з гарячою водою та з холодною загартовують організм.

Восени в карпатському гарячому чані можна сповна насолодитися відпочинком в тиші та спокої. Адже в цю пору року туристів тут взагалі мало, а природа навкруги вкривається жовтим багрянцем з різнокольорового листя.

Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців
Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців

Купатися в карпатських чанах радять без металевих прикрас. Адже вони під впливом високої температури швидко нагріються та можуть обпекти шкіру.

В момент купання важливо, щоб тіло було повністю занурене у воду, по плечі. В перший сеанс варто дати тілу можливість адаптуватися до температури води протягом перших 10-15 хвилин.

Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців
Карпатські чани: ідеальний відпочинок на природі, який приваблює українців

Після адаптації можливо буде взагалі зануритись із головою. Це допоможе рівномірно розігріти мʼязи та покращити кровообіг.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?