Все почалось в 1981 році: чому в Україні стали переходити з літнього на зимовий час і навпаки – цікавий факт

Сьогодні о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час. Традиція переводити годинники існує в нашій країні багато років. Коли і чому саме її започаткували – читайте в матеріалі "Одного Факту".

Минає остання неділя другого місяця осені 2024 року. Сьогодні, 27 жовтня, українці перейшли на зимовий час. У владі подейкують – що це був останній перехід. Як би там не було, але колись, багато десятиліть тому – українці стали рухати стрілки своїх годинників вперше. Якщо бути більш точним, то змінювати час двічі на рік українці розпочали в 1981 році.

Саме з того моменту в нашій країні почали переходити на літній час навесні, і на зимовий час – восени (жовтень).

Історія переведення годинників в Україні
Історія переведення годинників в Україні

Слід зазначити, що традиція переводити годинники виникла в Європі після завершення Першої світової війни. В такий спосіб тоді бажали економити електричну енергію.

Влітку переведення годинників робило світловий день довшим і громадяни мали змогу не вмикати світло в оселі занадто рано. Згодом потреба в економії відпала, але в 1970-х роках, коли в світі вирувала нафтова криза – вона знов стала актуальною.

На сьогоднішній день в світі вигадали більш ефективні способи заощаджувати електричну енергію. Зокрема, вчені з Чехії зазначили, що зараз переведення годинників дозволяє заощадити лише 0.34% електроенергії.

Історія переведення годинників в Україні
Історія переведення годинників в Україні

Переведення годинників створює певні незручності не тільки для звичайних громадян, але й для співробітників залізниці та авіакомпаній. Адже вони мусять двічі на рік переглядати розклад своїх рейсів у звʼязку із переходом на інший час. До того ж така традиція має певний вплив на здоровʼя людей і біологічні ритми.

В багатьох громадян погіршується самопочуття, відбувається зниження працездатності, загострюються хронічні хвороби.

До речі, в ЄС з 2019 року повністю скасували для країн обовʼ язкове переведення часу. Однак це – лише на паперах і більшість європейських країн продовжують переводити стрілки годинників восени та навесні.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?