Дзвіниця Києво-Печерської Лаври відкрилась через 30 років: на її найвищу точку може піднятись будь-хто

Велика дзвіниця Києво-Печерської Лаври була вперше за 3 десятиліття відкрита для відвідування. Коли відбулась остання екскурсія сюди і чому дзвіницю закрили так надовго? Деталі читайте далі.

Києво-Печерська Лавра 22 листопада вперше за понад 30 років відкрила для туристів та гостей столиці Велику Дзвіницю. Відтепер гості або мешканці столиці зможуть без перешкод піднятись на найвищу точку дзвіниці в Лаврі.

Велика Лаврська дзвіниця
Велика Лаврська дзвіниця

Якщо звернутись до історії, то остання екскурсія до цієї дзвіниці відбулася ще в 1990-х роках. Після її закриття доступними для відвідування залишились перші 3 яруси дзвіниці.
Верхні ж яруси Лаврської дзвіниці були реконструйовані за підтримки Work.ua. Раніше масштабні роботи з реконструкції тут проводилися у 2010-2014 роках. А капітальна реставрація дзвіниці відбувалась останній раз лише в 1957-1963 роках.

Велика дзвіниця Лаври в Києві була повністю закрита три десятиліття поспіль.

Києво-Печерська Лавра — пам’ятка української архітектури та історії, яка вважається одним з найбільших християнських центрів нашої країни, православний комплекс монастирів, розташований на території Києва.

Будування Великої дзвіниці Києво-Печерської Лаври відбувалося у XVIII столітті. Раніше на її місці була розташована старовинна дерев’яна церква, але в 1718 році її вщент знищила Велика пожежа. В 1930-х роках ця дзвіниця більшу частину своїх дзвонів втратила. В часи Другої Світової війни Велика пожежа нанесла їй серйозні ушкодження.

Дзвіниця Київської Лаври
Дзвіниця Київської Лаври

Історія Києво-Печерської Лаври багата на різноманітні цікавинки. Наприклад, нещодавно українські археологи знайшли на території монастирського комплексу дерев’яну лопату з залізним окуттям. Завідувач археологічного сектору заповідника Сергій Тараненко розповів, що у Київській Русі найбільш поширеними були ручні знаряддя для обробки грунту у вигляді лопат або заступів. Лопати для землеробних робіт виготовляли повністю з деревини або ж використовували для цього інструменту залізне окуття. У робочої лопатті могла бути трапецеподібна, прямокутна або ж трикутна форма. Для виготовлення таких лопат використовували дерева твердих порід (частіше за все це був дуб).

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 12 жовтня 2024 для всіх знаків Зодіаку: доленосна зустріч змінить ваше життя з ніг до голови

Гороскоп на 12 жовтня 2024 року пропонує чудові можливості для кожного знаку Зодіаку - чого слід уникати в цей день та чому присвятити час? Астропрогноз.

Що почитати: добірка сучасних драм, що готові стати поруч із легендарною “Роксоланою” на найвищій поличці

Що почитати якщо навий передрук "Роксолани" вже набрид, але гострих вражень все ще не вистачає? Підбірка драматичних творів з захоплюючим сюжетом вже чекає на вас!

Власниця із котом обмінялись ролями: як чотирилапий друг ледь не спалив будинок – що йому за це буде?

У житті всяке буває з необережності, особливо, коли це стосується домашніх улюбленців - як котик мало не залишив свою власницю без будинку? Подробиці.

Найсмачніші хрустики в цукровій пудрі, які тануть в роті: рецепт солодощів зі смаком дитинства за 10 хвилин

Цей рецепт допоможе приготувати найсмачніші хрустики із цукровою пудрою, які будуть танути в роті. Розповідаємо, які складові знадобляться для цього і як створити найсмачніший десерт до чаю.