Дзвіниця Києво-Печерської Лаври відкрилась через 30 років: на її найвищу точку може піднятись будь-хто

Велика дзвіниця Києво-Печерської Лаври була вперше за 3 десятиліття відкрита для відвідування. Коли відбулась остання екскурсія сюди і чому дзвіницю закрили так надовго? Деталі читайте далі.

Києво-Печерська Лавра 22 листопада вперше за понад 30 років відкрила для туристів та гостей столиці Велику Дзвіницю. Відтепер гості або мешканці столиці зможуть без перешкод піднятись на найвищу точку дзвіниці в Лаврі.

Велика Лаврська дзвіниця
Велика Лаврська дзвіниця

Якщо звернутись до історії, то остання екскурсія до цієї дзвіниці відбулася ще в 1990-х роках. Після її закриття доступними для відвідування залишились перші 3 яруси дзвіниці.
Верхні ж яруси Лаврської дзвіниці були реконструйовані за підтримки Work.ua. Раніше масштабні роботи з реконструкції тут проводилися у 2010-2014 роках. А капітальна реставрація дзвіниці відбувалась останній раз лише в 1957-1963 роках.

Велика дзвіниця Лаври в Києві була повністю закрита три десятиліття поспіль.

Києво-Печерська Лавра — пам’ятка української архітектури та історії, яка вважається одним з найбільших християнських центрів нашої країни, православний комплекс монастирів, розташований на території Києва.

Будування Великої дзвіниці Києво-Печерської Лаври відбувалося у XVIII столітті. Раніше на її місці була розташована старовинна дерев’яна церква, але в 1718 році її вщент знищила Велика пожежа. В 1930-х роках ця дзвіниця більшу частину своїх дзвонів втратила. В часи Другої Світової війни Велика пожежа нанесла їй серйозні ушкодження.

Дзвіниця Київської Лаври
Дзвіниця Київської Лаври

Історія Києво-Печерської Лаври багата на різноманітні цікавинки. Наприклад, нещодавно українські археологи знайшли на території монастирського комплексу дерев’яну лопату з залізним окуттям. Завідувач археологічного сектору заповідника Сергій Тараненко розповів, що у Київській Русі найбільш поширеними були ручні знаряддя для обробки грунту у вигляді лопат або заступів. Лопати для землеробних робіт виготовляли повністю з деревини або ж використовували для цього інструменту залізне окуття. У робочої лопатті могла бути трапецеподібна, прямокутна або ж трикутна форма. Для виготовлення таких лопат використовували дерева твердих порід (частіше за все це був дуб).

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?