Дзвіниця Києво-Печерської Лаври відкрилась через 30 років: на її найвищу точку може піднятись будь-хто

Велика дзвіниця Києво-Печерської Лаври була вперше за 3 десятиліття відкрита для відвідування. Коли відбулась остання екскурсія сюди і чому дзвіницю закрили так надовго? Деталі читайте далі.

Києво-Печерська Лавра 22 листопада вперше за понад 30 років відкрила для туристів та гостей столиці Велику Дзвіницю. Відтепер гості або мешканці столиці зможуть без перешкод піднятись на найвищу точку дзвіниці в Лаврі.

Велика Лаврська дзвіниця
Велика Лаврська дзвіниця

Якщо звернутись до історії, то остання екскурсія до цієї дзвіниці відбулася ще в 1990-х роках. Після її закриття доступними для відвідування залишились перші 3 яруси дзвіниці.
Верхні ж яруси Лаврської дзвіниці були реконструйовані за підтримки Work.ua. Раніше масштабні роботи з реконструкції тут проводилися у 2010-2014 роках. А капітальна реставрація дзвіниці відбувалась останній раз лише в 1957-1963 роках.

Велика дзвіниця Лаври в Києві була повністю закрита три десятиліття поспіль.

Києво-Печерська Лавра — пам’ятка української архітектури та історії, яка вважається одним з найбільших християнських центрів нашої країни, православний комплекс монастирів, розташований на території Києва.

Будування Великої дзвіниці Києво-Печерської Лаври відбувалося у XVIII столітті. Раніше на її місці була розташована старовинна дерев’яна церква, але в 1718 році її вщент знищила Велика пожежа. В 1930-х роках ця дзвіниця більшу частину своїх дзвонів втратила. В часи Другої Світової війни Велика пожежа нанесла їй серйозні ушкодження.

Дзвіниця Київської Лаври
Дзвіниця Київської Лаври

Історія Києво-Печерської Лаври багата на різноманітні цікавинки. Наприклад, нещодавно українські археологи знайшли на території монастирського комплексу дерев’яну лопату з залізним окуттям. Завідувач археологічного сектору заповідника Сергій Тараненко розповів, що у Київській Русі найбільш поширеними були ручні знаряддя для обробки грунту у вигляді лопат або заступів. Лопати для землеробних робіт виготовляли повністю з деревини або ж використовували для цього інструменту залізне окуття. У робочої лопатті могла бути трапецеподібна, прямокутна або ж трикутна форма. Для виготовлення таких лопат використовували дерева твердих порід (частіше за все це був дуб).

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.