Київ
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-kyyiv.jpg)
Відкриття головної ялинки країни відбулося 6 грудня у День Святого Миколая. Меценати скинулися, щоб встановити штучне деревце заввишки 12 м. Красуню назвали “Хоробрі серця” й прикрасили жовтими та блакитними серцями. А верхівку вінчає тризуб. Міська влада сповістила, що цьогоріч обійдеться без ярмарків та гучних святкувань, адже комендантську годину ніхто не скасовує навіть у ніч на 1 січня.
Львів
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-lviv.jpg)
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-lviv.jpg)
14-метрове деревце обласному центру подарувало подружжя з Білогорщі. Комунальники встановили зелену красуню, прикрасивши торішньою ілюмінацією. На верхівці облаштували протитанковий їжак, що символізує незламність. З бюджету на головну ялинку міста не витратили жодної копійки.
Івано-Франківськ
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-ivano-frankivsk.jpg)
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-ivano-frankivsk.jpg)
Тут новорічний атрибут назвали “Ялинкою перемоги”. Її встановили на Вічевому майдані. Щоб не витрачатися, каркас застосували з 2022 року. Дизайн та іграшки виготовили учні з навчальних закладів міста. Ялинку прикрасили дитячими патріотичними малюнками. Освітлення змонтували студенти профтехучилища. Продумали все так, що навіть під час блекауту ялинка не погасне.
Кропивницький
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-kropyvnyczkyj.jpg)
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-kropyvnyczkyj.jpg)
Влада міста вирішила цьогоріч відмовитися від великої ялинки. Натомість на площі Героїв Майдану встановили 12 живих невеликих вічнозелених дерев на честь 10 міст-героїв, які не скорилися російській агресії. Ще дві присвячені Збройним силам та волонтерам.
Харків
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-harkiv.jpg)
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/12/yalynka-harkiv.jpg)
Вже другий рік поспіль через небезпеку обстрілів у Харкові встановлюють ялинку на станції метро “Університет”. Підземку з нагоди різдвяно-новорічних свят прикрасили ілюмінацією та гарними декораціями. Нічого нового не докуповували. Використали прикраси, які до війни можна було побачити на вулицях обласного центру.