Нова монетка матиме назву “Командування об’єднаних сил ЗСУ”. Якщо дивитися з боку аверсу, 10 гривень є ідентичними монеті, які почали випускати з 2018 року. На ній присутній номінал, обрамлений давньоруським орнаментом. Є герб України та позначено рік випуску.
А от реверс має емблему об’єднаних сил. Це стародавня козацька зброя – пірнач, що зображена на тлі двох схрещених шабель. Малюнок нагадує історичні корені українського війська.
Рифлену монету зі сплаву нікелю та цинку запускатимуть в обіг поступово. 10 гривень будуть прийматися всюди за номіналом. Оскільки тираж патріотичної монети склав 10 мільйонів штук, то вистачить усім, щоб помилуватися. Придбати диво-монету можна буде в Інтернет-магазині НБУ та в банках-дистриб’юторах.
Інші цікавинки для нумізматів
Це не єдиний патріотичний витвір українських банкірів. Раніше вони випустили монету номіналом у 5 гривень, присвячену волонтерському руху. Пам’ятна монета “Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!” має наклад у 50 тисяч.
На аверсі зображено руки, що плетуть сітку. На реверсі вибито карту України. Вона теж у вигляді маскувальної сітки, що переплела всіх громадян спільною метою.
Та не війною єдиною живе наша країна. НБУ випустив й інші цікаві монети. Зокрема, “Українська мова” та “Український борщ”. Перша з літерою Ї та соловейком має номінал 5 гривень і тираж 75 тисяч.
На другій, звісно, парує тарілка з борщем. Страва, до речі, пофарбована у характерний червоний колір. Монета має номінал 10 гривень і зроблена зі срібла.