Заробити до 7 тис.грн можна на старих 25-копійчаних монетах. За деякі екземпляри колекціонери готові викласти кілька тисяч гривень. До прикладу, за монету 5.1Даг, яка має рік випуску – 1992-ий, можете вторгувати 5-7 тисяч гривень.
Далеко не кожна монетка цього року є цінною. Спочатку уважно огляньте власний екземпляр:
- зубчик тризуба посередині товстенький та має закруглення;
- буква Ї щільно хвостиком прилягає до літери Н;
- гроно винограду має форму трикутника з тупим кутом;
- відсутні насічки.
Якщо ваші 25 копійок відповідають усім переліченим вимогам, вітаємо – маєте невеличкий скарб, що коштує набагато більше власного номіналу.
Ще за одну монетку цього ж року випуску, але іншого різновиду – 4БАМ, можете вторгувати від 3 до 5 тисяч гривень. Її можна відрізнити за втисненим у щит тризубом на реверсі, який сам має опуклі форми.
Помилково було випущено монети, де щит випинається, а тризуб навпаки вдавлюється. Партію пуансонів для карбування монет випустили в Англії, тому багато хто називає їх “Англійський чекан”.
Спеціалісти з Туманного Альбіону трішки неправильно прочитали ескіз, на якому було затемнено фон. У підсумку й вийшов подібний рельєф. Ці 25-копійчані монети карбували на Луганському верстатобудівному заводі.
Ще одним приводом звернення до нумізматів є наявність 25 копійок 2003 року. Це дуже рідкісна монета різновиду 1ЕАм. Якщо маєте таку, є шанс уторгувати 2 тис.грн.