На сторінці національного антарктичного наукового центру у “Facebook” з’явилась радісна новина: в Антарктиді, біля української дослідницької станції “Академік Вернадський” народились перші пінгвінята. Пташенята зараз поки що вкриті сіреньким пушком, дуже смішні та незграбні. Вони ще не хочуть виходити у відкритий світ і намагаються сховатись під батьками. Але вже навчились дуже голосно пищати.
Дорослі пінгвіни, які мешкають у Антарктиді — відклали перші 11 яєць на початку листопада. Саме з них з’явилися 8 пінгвінячих первістків у сезоні 2023. Біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов виявив пінгвінят першим із всіх робітників антарктичної станції. Він повідомив, що в деяких родинах пінгвінів вилупилося вже по 2 пінгвінятка. Є серед птахів і такі, хто став родиною лише для одного немовляти, але зовсім скоро в нього очікується народження братика чи сестрички.
Співробітник станції Сергій Глотов навіть приурочив народження пінгвінят до іншої події, яка сталася 11 грудня 2023 року. Саме цього дня до станції прибув криголам “Ноосфера”. Полярник пожартував, що криголам став для Антарктиди лелекою, що приніс на своїх крилах немовлят-пінгвінят.
Науковці також повідомили, що в найближчі декілька місяців на антарктичному острові очікується справжній бебі-бум. Наразі тут гніздує понад 5.3 тисячі субантарктичних пінгвінів. Загальна кількість яєць в їх гніздах сягає 4.8 тисяч одиниць (за підрахунками біолога 28-ї УАЕ Вадима Ткаченка).
Вчені наголошують, що успішність вилуплення пінгвінят буде залежати від різноманітних зовнішніх факторів. Вплив на цей процес можуть здійснити кількість снігового покриву та ступінь активності хижаків. Але на новорічні свята науковці очікують біля станції ціле нашестя пінгвінів та малесеньких пінгвінят.
Дорослі пінгвіни висиджують відкладені яйця по черзі. Допоки один із подружжя знаходиться поряд з майбутнім потомством — інший пінгвін полює на криля в океані. Через декілька днів вони змінюються.
Новонароджені малюки пінгвінята знаходяться під опікою своїх батьків протягом першого місяця. Потім в них починається активний період — птахи линяють, поєднуються в ясла і вивчають навколишній світ. Після линьки пташенята пінгвінів вчаться плавати в океані і починають самостійно добувати собі їжу.