“У сіренькому пушку, дуже смішні і незграбні”: в Антарктиді народились перші субантарктичні пінгвінята

Перші немовлята-пінгівінята вже народились в Антарктиді. Поки що їх тільки вісім, але науковці повідомляють, що до Нового Року тут буде справжнє пінгвіняче царство. Детальніше - далі.

На сторінці національного антарктичного наукового центру у “Facebook” з’явилась радісна новина: в Антарктиді, біля української дослідницької станції “Академік Вернадський” народились перші пінгвінята. Пташенята зараз поки що вкриті сіреньким пушком, дуже смішні та незграбні. Вони ще не хочуть виходити у відкритий світ і намагаються сховатись під батьками. Але вже навчились дуже голосно пищати.

Біля антарктичної станції "Академік Вернадський" народились 8 пінгвінят
Біля антарктичної станції “Академік Вернадський” народились 8 пінгвінят

Дорослі пінгвіни, які мешкають у Антарктиді — відклали перші 11 яєць на початку листопада. Саме з них з’явилися 8 пінгвінячих первістків у сезоні 2023. Біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов виявив пінгвінят першим із всіх робітників антарктичної станції. Він повідомив, що в деяких родинах пінгвінів вилупилося вже по 2 пінгвінятка. Є серед птахів і такі, хто став родиною лише для одного немовляти, але зовсім скоро в нього очікується народження братика чи сестрички.

Співробітник станції Сергій Глотов навіть приурочив народження пінгвінят до іншої події, яка сталася 11 грудня 2023 року. Саме цього дня до станції прибув криголам “Ноосфера”. Полярник пожартував, що криголам став для Антарктиди лелекою, що приніс на своїх крилах немовлят-пінгвінят.

Маленькі пінгвіни народились в Антарктиді
Маленькі пінгвіни народились в Антарктиді

Науковці також повідомили, що в найближчі декілька місяців на антарктичному острові очікується справжній бебі-бум. Наразі тут гніздує понад 5.3 тисячі субантарктичних пінгвінів. Загальна кількість яєць в їх гніздах сягає 4.8 тисяч одиниць (за підрахунками біолога 28-ї УАЕ Вадима Ткаченка).

Вчені наголошують, що успішність вилуплення пінгвінят буде залежати від різноманітних зовнішніх факторів. Вплив на цей процес можуть здійснити кількість снігового покриву та ступінь активності хижаків. Але на новорічні свята науковці очікують біля станції ціле нашестя пінгвінів та малесеньких пінгвінят.

Дорослі пінгвіни висиджують відкладені яйця по черзі. Допоки один із подружжя знаходиться поряд з майбутнім потомством — інший пінгвін полює на криля в океані. Через декілька днів вони змінюються.

Новонароджені малюки пінгвінята знаходяться під опікою своїх батьків протягом першого місяця. Потім в них починається активний період — птахи линяють, поєднуються в ясла і вивчають навколишній світ. Після линьки пташенята пінгвінів вчаться плавати в океані і починають самостійно добувати собі їжу.

Нові статті

Схожі статті

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?