Українські суди заполонили позови щодо скасування штрафів, отриманих водіями за порушення правил паркування. Зібрати докази щодо перебування автомобіля тривалий час у забороненому місці доволі складно, тому і з’являється шанс довести свою непричетність.
За неправильне паркування, згідно з КУпАП, передбачається накладання штрафних санкцій у сумі 340 грн. Якщо водій залишив авто, створивши перепони руху транспортним засобам, розмір штрафу може зрости до 1445 гривень.
Щоб водій-невдаха отримав покарання гривнею, інспектор має довести, що автівка перебувала без руху більш як 5 хвилин. Тобто має бути присутній відеодоказ з не меншою тривалістю по часу.
Якщо поліцією надано коротше відео чи просто фотографії, це не є доказом порушення Правил дорожнього руху в цьому плані. Поліцейський також має довести, що машина не зупинилася з метою посадити чи висадити пасажирів. А, можливо, була необхідність завантажити чи розвантажити якісь товари.
Тож якщо доказова база порушення правил паркування не повна, водій звертається до суду й оскаржує накладання штрафних санкцій. У разі сплати штрафу людина підтверджує свою провину де факто, а отже більше не має права на оскарження дій поліцейських.
Тим часом вирушати в дорогу, не маючи аптечки, вогнегасника чи знака аварійної зупинки водіям суворо заборонено. За їх відсутності це прирівнюється до технічної несправності. У такому разі накладається штраф у 340 гривень. У сфері пасажирських перевезень ця сума подвоюється й складає 680 грн.
За повторну відсутність аптечки водія можуть відсторонити від керування на строк 3-6 місяців чи навіть накласти адміністративний арешт на 5-10 діб.