Бізони
Ще на початку 80-их років минулого століття на Львівщину завезли 12 особин бізонів. На диво, литовські зубри чудово прижилися в нових умовах. Нещодавно працівники Бродівського лісового фонду зробили переоблік, нарахувавши аж 114 великих тварин.
На Львівщині водиться переважно біловезький підвид, що є найпоширенішим серед роду Bison. В Україні умови життя цих диких тварин максимально наближені до їх природного ареалу. Бізони самотужки добувають собі їжу. З усім тим, працівники лісництва ще й додатково підгодовують екзотичних мешканців лісу взимку.
Олені
Тим часом на Чернігівщину завезли оленів із Сумщини. Відстань у 120 км здолали 165 благородні тварини. Їх планують перетримувати цілий рік у спеціальному загоні в мисливському угідді “Єгер” площею 600 гектарів. Після чого випустять у дику природу.
Подібні застереження необхідні для асимілювання тварин на новій території. Якщо їх відразу відпустити до лісу, то олені розбредуться на великі відстані, намагаючись повернутися до звичного ареалу.
Тепер рогаті тварини мешкатимуть на території Ічнянської громади. Батьків цих тварин завезли з Литви. А ці молоді олені є вже повністю українськими. Їм по півтора року. Переважають чотири види: новозеландський, румунський, литовський та кросбрі.
Коли у 150-кілограмових тварин відпадуть шайби, а на їх місці з’являться роги, стане видно родову відмінність. Раніше у цій місцині водилися лосі, косулі, кабани. А от оленів навіть старожили ніколи не бачили.