В Україні можуть затримати виплати пенсій та зарплат мільйонам громадян: графік соцвиплат у 2024 році

Перший віце-прем'єр міністр економіки України повідомила про можливу затримку соціальних виплат в січні 2024 року. Що сталося і чого насправді чекати українцям?

На початку 2024 року може статись так, що українські пенсіонери і ті, хто обіймає державні посади — не зможуть вчасно отримати соціальні виплати і зарплатню. Про це розповіла міністр економіки Юлія Свириденко.

В Україні можуть затримати соціальні виплати в 2024 році
В Україні можуть затримати соціальні виплати в 2024 році

Держслужбовиця пояснює, що без фінансової допомоги з боку західних держав Україні, імовірно, доведеться затримати виплати заробітної плати 1.4 мільйонам вчителів, а також – 500 тисячам державних службовців та 10 мільйонам пенсіонерів.

За словами міністерки – зменшення зовнішньої фінансової підтримки переведе українську економіку на режим виживання, хоча в 2023 році вона тільки-но почала відновлюватись після більше ніж року стагнації.

Загалом Україні в наступному році знадобиться 37 мільярдів доларів від зовнішніх партнерів. Юлія Свириденко висловила надію, що Євросоюз затвердить допомогу для України у лютому і направить виділені кошти до кінця березня.

Юлія Свириденко також звернулась до нового керівництва Польщі і попросила зняти врешті решт блок з українських прикордонних переходів. Адже через нього наша країна вже втратила близько 160 мільйонів доларів, а імпортери не дорахувались 700 мільйонів доларів.
Зараз Україна намагається змінити пріоритети фінансових витрат з бюджету. Нещодавно Кабінет Міністрів збільшив податок на прибуток банків, а також — податок на прибуток фізичних осіб з військових відтепер будуть спрямовуватись до центрального бюджету.

Бюджет України страждає через блокування кордонів польскими перевізниками
Бюджет України страждає через блокування кордонів польскими перевізниками

Юлія Свириденко розповіла і про те, що за перші 11 місяців поточного року Києву вдалося зібрати податків на 4.4 мільярди більше, аніж за аналогічний минулорічний період. Але, за словами міністерки – цих коштів все одно недостатньо для покриття усіх бюджетних витрат.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.