Податок на переводи з карти на карту – платити чи ні: з’явилося точне роз’яснення від Мінфіну

Мінфін України дав точне роз'яснення щодо введення податку на переводи фізичних осіб між банківськими картками. Розповідаємо, чого насправді очікувати від Національної стратегії прибутку-2030.

Нещодавно державне керівництво України прийняло Національну стратегію прибутку, що буде діяти до 2030 року. В одному з розділів законодавчого документу, який має назву, мова йде про наступне: будь-який прибуток фізичних осіб, отриманий за межами підприємницької діяльності (окрім передбаченого українським Податковим Кодексом) — буде оподатковуватись за загальною податковою ставкою на прибуток фізичних осіб, який наразі становить 18%.

Згідно з цією нормою суспільство і українські громадяни зробили помилкові висновки і вирішили, що усі надходження на банківські картки фізичних осіб згідно з оновленим Законом будуть оподатковуватись у розмірі 18% від прибутку.

Податок на переводи з карти на карту - буде чи ні: Мінфін пояснив ситуацію
Податок на переводи з карти на карту – буде чи ні: Мінфін пояснив ситуацію

Мінфін дав точні роз’яснення щодо цієї ситуації. Представники Міністерства наголосили на тому, Національна стратегія прибутку, яка нещодавно була затверджена керівництвом України і буде діяти до 2030 року включно — не має в своєму складі точної фрази про оподаткування будь-яких банківських розрахунків між фізичними особами. Тобто законодавством не передбачено введення податків на будь-які фінансові надходження на картки фізичних осіб. Цю інформацію офіційно повідомили на сайті Мінфіну.

Також в Мінфіні зазначили, що вимоги стосовно оподаткування прибутків фізичних осіб, отриманих за межами підприємницької діяльності, відображають лише загальні принципи, котрі вже є в українському законодавстві.

У Міністерстві фінансів зазначили, що будь-яка податкова реформа потребує напрацювань і детальних змін в податкове законодавство. Змінити правила оподаткування прибутку фізичних осіб не можна без детального обговорення із суспільством, представниками бізнесу і органами місцевої влади.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.