Почесні донори України: які пільги та доплати пропонує держава за добру справу і яка надбавка до пенсії

Почесний донор — є така професія. Точніше – статус, за який українці можуть отримувати додаткові переваги. "Один Факт" розповість, які пільги та надбавки отримують в Україні донори з таким статусом.

Деякі категорії громадян в Україні можуть отримувати соціальні пільги та пенсійні доплатидоплат до пенсії. До цієї категорії належать і почесні донори. На які ж пільги можуть розраховувати люди з таким статусом — розповідає “Один Факт”.

Почесний донор України: пільги, надбавки, грошові виплати
Почесний донор України: пільги, надбавки, грошові виплати

Статус “Почесний Донор” присвоюють, коли людина здала:

  • 40 максимально припустимих разових доз крові;
  • 60 разових максимально припустимих доз крові.

Якщо донорство було змішаним (мала місце донація і крові, і плазми) – кількість разів донації підраховується за тим же принципом, що і під час присвоєння статусу почесного Донора. а саме: одна здача цільної крові дорівнюється двом здачам плазми.

Діюче законодавство України передбачає, що наразі особи зі статусом “Почесний Донор” отримують доплату до пенсії у розмірі 292 гривні. можуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 292 гривні. Окрім цього почесний донор отримує право на безкоштовні послуги:

  • протезування зубів;
  • безкоштовне забезпечення донорською кров’ю у разі необхідності та задля лікування;
  • купівля протезів та протезно-ортопедичних виробів за пільговими цінами;
  • медичних препаратів за пільговою вартістю.

Почесним донорам надається щорічна відпустка в зручний для них час. Ця відпустка – оплачувана.

Безоплатність доз крові означає, що донор здає її добровільно і без отримання фінансової компенсації від родичів пацієнта або ж його самого. В день здачі крові донору надають офіційний вихідний, тому що його організму потрібен час для відновлення. В касах центру крові він після донації отримує грошову компенсацію за харчування. Але ці гроші не є оплатою за сдачу крові.

Статус Почесного Донора підтверджують спеціальним посвідченням і нагрудним знаком. Отримати їх можливо, якщо звернутись до центру прийому крові і подати відповідну заяву. Також до неї варто прикласти копії документа, що посвідчує особу донора і донорське посвідчення.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?