Почесні донори України: які пільги та доплати пропонує держава за добру справу і яка надбавка до пенсії

Почесний донор — є така професія. Точніше – статус, за який українці можуть отримувати додаткові переваги. "Один Факт" розповість, які пільги та надбавки отримують в Україні донори з таким статусом.

Деякі категорії громадян в Україні можуть отримувати соціальні пільги та пенсійні доплатидоплат до пенсії. До цієї категорії належать і почесні донори. На які ж пільги можуть розраховувати люди з таким статусом — розповідає “Один Факт”.

Почесний донор України: пільги, надбавки, грошові виплати
Почесний донор України: пільги, надбавки, грошові виплати

Статус “Почесний Донор” присвоюють, коли людина здала:

  • 40 максимально припустимих разових доз крові;
  • 60 разових максимально припустимих доз крові.

Якщо донорство було змішаним (мала місце донація і крові, і плазми) – кількість разів донації підраховується за тим же принципом, що і під час присвоєння статусу почесного Донора. а саме: одна здача цільної крові дорівнюється двом здачам плазми.

Діюче законодавство України передбачає, що наразі особи зі статусом “Почесний Донор” отримують доплату до пенсії у розмірі 292 гривні. можуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 292 гривні. Окрім цього почесний донор отримує право на безкоштовні послуги:

  • протезування зубів;
  • безкоштовне забезпечення донорською кров’ю у разі необхідності та задля лікування;
  • купівля протезів та протезно-ортопедичних виробів за пільговими цінами;
  • медичних препаратів за пільговою вартістю.

Почесним донорам надається щорічна відпустка в зручний для них час. Ця відпустка – оплачувана.

Безоплатність доз крові означає, що донор здає її добровільно і без отримання фінансової компенсації від родичів пацієнта або ж його самого. В день здачі крові донору надають офіційний вихідний, тому що його організму потрібен час для відновлення. В касах центру крові він після донації отримує грошову компенсацію за харчування. Але ці гроші не є оплатою за сдачу крові.

Статус Почесного Донора підтверджують спеціальним посвідченням і нагрудним знаком. Отримати їх можливо, якщо звернутись до центру прийому крові і подати відповідну заяву. Також до неї варто прикласти копії документа, що посвідчує особу донора і донорське посвідчення.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.