В Україні дорожчають молочні продукти: експерти назвали головну причину і очікуваний розмір подорожчання

Вже в першому кварталі 2024 року вартість молочних товарів може зрости. В чому причина подорожчання і які прогнози дають з цього приводу фахівці — читайте в матеріалі від редакції "Один Факт".

Фахівці з ринку молочної продукції попереджають українців про імовірне збільшення вартості вітчизняних молокопродуктів вже в першому кварталі 2024 року.

 

В Україні дорожчають молочні продукти: експерти назвали причину
В Україні дорожчають молочні продукти: експерти назвали причину

Головна причина — продовження зростання вартості свіжих молочних товарів. За прогнозами експертів — тенденції до зростання збережуться до самої весни 2024 року. Очікується, що середня вартість молока та молочних товарів зросте на 5-7%.

За інформацією спеціалістів ринку — поступове збільшення вартості свіжих молокопродуктів буде продовжуватись доти, доки виробники не зможуть вирівняти економічний баланс через подорожчання сировинних молочних товарів.

Вартість молочних продуктів в Україні буде збільшуватись в першому кварталі 2024 року
Вартість молочних продуктів в Україні буде збільшуватись в першому кварталі 2024 року

В той же час інформація, яка була надана спеціалістами і аналітиками ринку молочної продукції, свідчить про збільшення експорту молочних продуктів у минулому році. І це — попри те, що спостерігалось збільшення їх вартості. В цілому об’єми експорту молочних продуктів в 2023 році зросли на 36%.

Водночас аналітики звертають увагу на те, що імпорт молокопродуктів був не вигідним для постачальників. Принаймні, до четвертого кварталу 2023 року. Саме тому торік спостерігалось скорочення приблизно на чверть закупок молочної сировини на зовнішніх ринках. Це дозволило практично повністю вирівняти торгівельний баланс в цій категорії ринкової продукції.

Аналітики ринку пояснили, чому зростає вартість молочних товарів в Україні
Аналітики ринку пояснили, чому зростає вартість молочних товарів в Україні

Представники Спілки молочних підприємств України повідомляють, що в другому півріччі 2023 року спостерігалось суттєве збільшення вартості молока – як у гривні, так і при перерахунку на євро. Наприклад, у грудні минулого року вартість сировинного молока перевищила відмітку у 15 гривень за кг.

Для порівняння: в липні 2023 року середня вартість молочної сировини складала в середньому 11.6 гривень за кг продукту. Тобто, за півроку відбулося зростання в цьому сегменті на 30%. Спеціалісти зазначають, що рівень цін на молочну сировину у грудні 2023 року в Україні при перерахунку на євро (41.4 євро/100 кг продукту) виявилась найвищою за останні 10 років.

Нові статті

Схожі статті

Значить, не любили по-справжньому: Сумська, Узелков, та інші зірки, які зраджували своїм другим половинкам

Ольга Сумська, В'ячеслав Узелков, Віктор Павлік та інші зірки розповіли скільки разів були невірними своїм партнерам: що відомо про особисте життя артистів?

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.

Всьому свій час, чи просто не хочуть? Каменських, Дорофєєва та інші розповіли, чому не мають дітей досі

Відомі зірки українського шоу-бізнесу вперше зізнались, чому не народжують дітей: Настя Каменських, Надя Дорофєєва, Леся Нікітюк та інші артистки.

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?