В Антарктиці триває бебі-бум: слідом за пінгвінами пташенята народились у поморників (ВІДЕО)

В районі української антарктичної станції "Академік Вернадський" – чергове пухнасте поповнення. Слідом за незграбними пінгвінятами побачити новий світ вирішили пташенята поморників.

З самої холодної точки планети надходять радісні новини — антарктичні південнополярні поморники… стали батьками! Полярники з української антарктичної станції “Академік Вернадський” регулярно інформують про події, які попри холоднечу відбуваються в Антарктиді. Наприкінці минулого року там вилупилися з яєць пінгвінята. А зараз малими пухнастиками поповнилися родини поморників.

В Антарктиці народились пташенята поморників: кумедне відео
В Антарктиці народились пташенята поморників: кумедне відео

Днями українські біологи обстежували сусідні острови і були приємно здивовані, побачивши на них пташенят південнополярних поморників. Ці пухнасті мешканці Антарктики поки що крихітні, незграбні і дуже кумедні. Але вже спостерігають за навколишнім світом чорними намистинками очей.

Південнополярний поморник з Антарктики
Південнополярний поморник з Антарктики

Полярники під час своїх досліджень нарахували на островах Шелтер, Блек та Скуа близько 20 гнізд поморників. Більшість з них вже стала домівкою для одного чи двох дитинчат.

Південнополярний поморник — це популярний в Антарктиці пернатий хижак. Посеред вічних снігів він полює на маленьких пінгвінят та пінгвінячі яйця, а ще – інших птахів. Харчується поморник і тим, що… вкраде у пінгвінів, що повертаються з океану із волами, наповненимиздобиччю і харчами.

 

До Антарктики поморники прилітають пізньою весною — якраз до шлюбного сезону. Гніздуются ці птахи колоніями чи окремими парами. Під час гніздування самки поморників відкладають по 1-2 яйця, з яких вже через місяць з’являються пташенята.

Маленьких пухнатих поморників спочатку годують батьки. На самостійне харчування ця малеча переходить після зміни дитячого пуху на пір’ячко. Відбувається це приблизно через 2 місяці після народження пташенят.

Південнополярний поморник харчується яйцями пінгвінів
Південнополярний поморник харчується яйцями пінгвінів

Біологи з полярної української станції постійно проводять дослідження сусідніх островів і картування гнізд. Завдяки цьому вони відслідковують динаміку розмноження і розповсюдження антарктичних птахів в контексті зміни клімату.

Нові статті

Схожі статті

За 4 роки змінився так, що не впізнати: Олег Винник показав, який вигляд має зараз і куди зник з України

Олег Винник показався у Німеччині та стало помітно, що співак значно змінився протягом чотирьох років: як наразі виглядає чоловік та з ким зображений на фото?

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?