З самої холодної точки планети надходять радісні новини — антарктичні південнополярні поморники… стали батьками! Полярники з української антарктичної станції “Академік Вернадський” регулярно інформують про події, які попри холоднечу відбуваються в Антарктиді. Наприкінці минулого року там вилупилися з яєць пінгвінята. А зараз малими пухнастиками поповнилися родини поморників.
Днями українські біологи обстежували сусідні острови і були приємно здивовані, побачивши на них пташенят південнополярних поморників. Ці пухнасті мешканці Антарктики поки що крихітні, незграбні і дуже кумедні. Але вже спостерігають за навколишнім світом чорними намистинками очей.
Полярники під час своїх досліджень нарахували на островах Шелтер, Блек та Скуа близько 20 гнізд поморників. Більшість з них вже стала домівкою для одного чи двох дитинчат.
Південнополярний поморник — це популярний в Антарктиці пернатий хижак. Посеред вічних снігів він полює на маленьких пінгвінят та пінгвінячі яйця, а ще – інших птахів. Харчується поморник і тим, що… вкраде у пінгвінів, що повертаються з океану із волами, наповненимиздобиччю і харчами.
До Антарктики поморники прилітають пізньою весною — якраз до шлюбного сезону. Гніздуются ці птахи колоніями чи окремими парами. Під час гніздування самки поморників відкладають по 1-2 яйця, з яких вже через місяць з’являються пташенята.
Маленьких пухнатих поморників спочатку годують батьки. На самостійне харчування ця малеча переходить після зміни дитячого пуху на пір’ячко. Відбувається це приблизно через 2 місяці після народження пташенят.
Біологи з полярної української станції постійно проводять дослідження сусідніх островів і картування гнізд. Завдяки цьому вони відслідковують динаміку розмноження і розповсюдження антарктичних птахів в контексті зміни клімату.