В Антарктиці триває бебі-бум: слідом за пінгвінами пташенята народились у поморників (ВІДЕО)

В районі української антарктичної станції "Академік Вернадський" – чергове пухнасте поповнення. Слідом за незграбними пінгвінятами побачити новий світ вирішили пташенята поморників.

З самої холодної точки планети надходять радісні новини — антарктичні південнополярні поморники… стали батьками! Полярники з української антарктичної станції “Академік Вернадський” регулярно інформують про події, які попри холоднечу відбуваються в Антарктиді. Наприкінці минулого року там вилупилися з яєць пінгвінята. А зараз малими пухнастиками поповнилися родини поморників.

В Антарктиці народились пташенята поморників: кумедне відео
В Антарктиці народились пташенята поморників: кумедне відео

Днями українські біологи обстежували сусідні острови і були приємно здивовані, побачивши на них пташенят південнополярних поморників. Ці пухнасті мешканці Антарктики поки що крихітні, незграбні і дуже кумедні. Але вже спостерігають за навколишнім світом чорними намистинками очей.

Південнополярний поморник з Антарктики
Південнополярний поморник з Антарктики

Полярники під час своїх досліджень нарахували на островах Шелтер, Блек та Скуа близько 20 гнізд поморників. Більшість з них вже стала домівкою для одного чи двох дитинчат.

Південнополярний поморник — це популярний в Антарктиці пернатий хижак. Посеред вічних снігів він полює на маленьких пінгвінят та пінгвінячі яйця, а ще – інших птахів. Харчується поморник і тим, що… вкраде у пінгвінів, що повертаються з океану із волами, наповненимиздобиччю і харчами.

 

До Антарктики поморники прилітають пізньою весною — якраз до шлюбного сезону. Гніздуются ці птахи колоніями чи окремими парами. Під час гніздування самки поморників відкладають по 1-2 яйця, з яких вже через місяць з’являються пташенята.

Маленьких пухнатих поморників спочатку годують батьки. На самостійне харчування ця малеча переходить після зміни дитячого пуху на пір’ячко. Відбувається це приблизно через 2 місяці після народження пташенят.

Південнополярний поморник харчується яйцями пінгвінів
Південнополярний поморник харчується яйцями пінгвінів

Біологи з полярної української станції постійно проводять дослідження сусідніх островів і картування гнізд. Завдяки цьому вони відслідковують динаміку розмноження і розповсюдження антарктичних птахів в контексті зміни клімату.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".