Естонія урочисто повернула культурні цінності в Україну, а учасники заходу обмінялись подарунками. Деталі

Історичний музей в Естонії урочисто повернув Україні стародавні археологічні артефакти. Що саме віддали і який документ підписали — читайте у наступному матеріалі "Один Факт".

Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило про те, що Естонія днями передала нашій країні історичні артефакти, що належать до періоду ранньої залізної доби, а також періоду V–IV століття до нашої ери і до VII-X століття нашої ери.

Україна повернула собі старовинні історичні артефакти, які зберігались в Естонії
Україна повернула собі старовинні історичні артефакти, які зберігались в Естонії

Ці артефакти є частиною історичної спадщини України, але в 2019 році опинились на території Естонії і були заарештовані. Прикордонна служба цієї країни стала на перешкоді незаконному ввезенню цих артефактів на територію країни.

Церемонія повернення історичних артефактів відбулася в доброзичливій обстановці. Міністерство культури Естонії разом із українським міністерством культури та інформаційної політики уклали під час урочистого повернення історичних цінностей спеціальний Меморандум. З естонської сторони на урочистостях була присутня міністерка культури Хейді Пурга від української сторони свій підпис під документом поставив посол України в Естонії Максим Кононенко.

Естонія повернула Україні старовинні артефакти на умовах Меморандуму
Естонія повернула Україні старовинні артефакти на умовах Меморандуму

Хейді Пурга під час підписання Меморандуму зазначила, що цей історичний момент — дуже значущий для усіх країн і підтверджує наявність між Естонією та Україною солідарності та взаєморозуміння.

В той же день в історичному музеї історії відкрили виставку об’єктів культурної спадщини України. Вона буде працювати до 29 січня, а після цієї дати усі артефакти повернуться на зберігання до департаменту охорони пам’яток давнини, який працює на території Естонії. Саме там його будуть готувати до транспортування в Україну.

Раніше Україні вже повернули 14 артефактів, які було викрадено росіянами. Їх намагались поза Законом вивезти на територію США, і серед цих стародавніх цінностей були експонати давньої зброї, що належала до часів енеоліту та середньовіччя.

 

Нові статті

Схожі статті

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.

Як зберігати кріп на зиму в сухому чи свіжому вигляді: найкращі способи заготівлі зелені – бабусині

Заготівля кропу на зиму — питання, що актуальне для багатьох городників. Взимку вартість кропу в магазинах зростає, тому краще ці прянощі заготувати власноруч ще влітку. Читайте, як це зробити.

Робота в Німеччині: які вакансії пропонують українцям і який мінімум можна заробити за 1 годину праці

Німеччина — одна з країн, яка з весни 2022 року прийняла у себе чи не найбільшу кількість українців. Дізнайтесь, яку роботу там пропонують зараз і скільки платять за 1 годину праці?