Домашні улюбленці тепер теж можуть потрапити в укриття: влада скасувала заборону на їх перебування в сховищі

Законодавча норма, згідно якої в укриття не дозволяли приходити разом із тваринами – тепер скасована. Ознайомитись з деталями нововведення пропонує "Один Факт".

Понад місяць тому, а саме — 14 грудня 2023 року, в українській столиці стався неприємний інцидент. Двоє неповнолітніх дітей (хлопчик 12-ти років та дівчинка 11-ти років) намагались потрапити в одне із укриттів Святошинського району. Але в них нічого не вийшло.

З 10 січня 2024 року МВС України дозволило заходити в бомбосховище разом із тваринами
З 10 січня 2024 року МВС України дозволило заходити в бомбосховище разом із тваринами

Ні, укриття було відкритим, але дітей туди не пустили, бо вони були разом із домашнім улюбленцем — собакою. Охоронець, побачивши песика — відмовив дітлахам у відвідуванні сховища.

Щодо цього випадку потім було відкрито кримінальне провадження і розпочато досудове розслідування. А ось МВС України вирішили трохи змінити законодавчі норми, щоб в подальшому таких випадків не траплялось. Адже охоронець у сховищі діяв у відповідності саме із цими нормами.

На початку 2024 року в Україні скасували заборону щодо того, що домашніх тварин не можна брати із собою до сховища. Відтепер люди з домашніми улюбленцями можуть заходити до укриття під час повітряної тривоги, але розміщуватись їм доведеться в окремому приміщенні. Відповідний наказ МВС України набув чинності 10 січня 2024 року.

Саме цим наказом МВС України вніс зміни до попереднього законодавчого документа, який діяв з 2018 року.

Починаючи з 10 січня, домашніх тварин можна брати із собою до сховища, але поводити себе там володарі тварин повинні за певними правилами.

Господарі із тваринами повинні розміщуватись в окремому приміщенні укриття
Господарі із тваринами повинні розміщуватись в окремому приміщенні укриття

По-перше, їм треба розміщуватись в окремих місцях. Крім того, господарі домашніх пухнастиків повинні постійно наглядати за тваринками, щоб ті не завдали шкоди державному майну, іншим тваринкам і людям, що перебувають в укритті.

Господарі, які прямують до сховища разом із тваринкою, повинні прихопити із собою:

  • повідець для тих тваринок, які можуть бути небезпечними для людей та інших тварин (наприклад, собаки, єноти);
  • намордник для собак, якщо вони належать до небезпечних порід.

Люди, які хочуть привести до сховища своїх домашніх тваринок, повинні також дотримуватися ветеринарних та санітарно-гігієнічних норм і правил.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.