Короткий номер 112: хто може подзвонити на нього та які екстрені служби можливо викликати за його допомогою

Номер виклику екстрених служб 112 використовують навіть у тому випадку, коли ваш мобільний оператор знаходиться поза зоною досяжності. "Один Факт" розповість, які служби можна за ним викликати.

Служби екстреного реагування продовжують працювати в Україні навіть попри війну. Українці мають можливість подзвонити на короткий номер 112 навіть у випадку, якщо в них не працює мобільний зв’язок (як це було, наприклад, декілька тижнів тому з оператором Київстар).

Телефонна лінія 112 — це альтернативний варіант номерам екстрених служб:

  • 101 (пожежна інспекція);
  • 102 (поліція);
  • 103 (швидка медична допомога);
  • 104 (служба екстреного виклику при наявності проблем із газовим обладнанням).

Взагалі-то, 112 — це так зване “єдине вікно”, куди громадяни можуть звернутись за допомогою при виникненні надзвичайної ситуації.

Служба 112: єдине вікно, куди громадяни можуть звернутись по допомогу
Служба 112: єдине вікно, куди громадяни можуть звернутись по допомогу

Подзвонити на 112 можна і тоді, коли трапилась пожежна небезпека, і у випадку проблем зі здоров’ям. З нього ж можна викликати службу газу або поліцію.

Закон про систему екстреної допомоги населенню за номером 112 був ухвалений Верховною Радою на початку вересня 2022 року. Вже в липні 2023 року пілотний формат системи запрацював в Києві та Київській області.

Номери екстрених служб України
Номери екстрених служб України

Окрім здійснення екстрених викликів номер 112 має також інші функції. Наприклад, особи з інвалідністю можуть скористатись викликом за допомогою відеозв’язку. А ще вони мають можливість поспілкуватись з оператором за допомогою мови жестів.

Перший комунікаційний центр за номером 112 запрацював на початку липня 2023 року в Києві. Вже на початку вересня цього ж року покриття цього номеру охопило усю Київську область. У Львові комунікаційний центр 112 відкрили 1 грудня 2023 року. Сюди стікаються екстрені виклики від львів’ян та мешканців Львівської області. Вже до 1 травня 2024 року МВС планує підключити до цього центру решту областей західної України.

Служба екстрених викликів 112 вперше запрацювала в Києві
Служба екстрених викликів 112 вперше запрацювала в Києві

До кінця 2024 року МВС запланувало запровадження роботи служби 112 по всій території нашої країни. Очікується її запуск в Дніпрі (травень 2024 року) та Одесі (вересень 2024 року).

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.