Сергій Ніколайчук, який займає посаду заступника голови Національного банку України, розповів про те, скільки саме грошей витрачають наші громадяни в інших державах. За його інформацією — саме за кордоном відбувається доволі значний відтік української валюти. Детальна статистика представлена в імпорті послуг платіжного балансу (стаття “подорожі”).
За словами Ніколайчука, у 2022 році спостерігався відплив валюти на рівні 20 мільярдів доларів. У 2023 році він трохи скоротився і склав 18 мільярдів доларів.
В той же час співробітники НБУ зазначають, що у 2024 році очікуєтся суттєве зменшення обсягів імпорту за статтею “подорожі”. Згідно з прогнозами спеціалістів, обсяг витрат українців за кордоном зменшиться до 13 мільярдів доларів. Такий стан справ пов’язаний, у першу чергу, із адаптацією українських мігрантів в інших країнах світу. Частково на процеси виплат впливає і зміна податкової резидентності для українських мігрантів.
Ще один заступник голови НБУ — Юрій Гелетій, акцентує увагу на тому, що з квітня 2023 року обсяги закордонних розрахунків з карток українських банків складали десь $35 мільйонів на день. Також він зазначив, що якихось особливих сплесків фахівці не спостерігають. Все відбувається у межах норми.
Інформація щодо розрахунків з міжнародними платіжними системами українськими банківськими картками була оприлюднена в рамках пресбрифінгу, який торкався теми рішень правління НБУ щодо монетарної політики.
Нещодавно демографи підрахували, скільки зараз українців перебуває за кордоном. Зокрема, в країнах ЄС налічується близько 4.2 мільйони громадян нашої держави. Ще приблизно 1 мільйон українців перебуває в інших країнах світу. Загальна кількість українців, які на сьогоднішній день виїхали за кордон, становить близько 9 мільйонів громадян. Серед них майже 3 мільйони – це трудові мігранти.