Десятки мільйонів доларів на добу: Національний банк України вразив сумою витрат українців за кордоном

Українці, які зараз перебувають за кордоном, щодня витрачають з українських карток десятки мільйонів доларів. Більш детально про статистику витрат читайте у матеріалі від "Один Факт".

Сергій Ніколайчук, який займає посаду заступника голови Національного банку України, розповів про те, скільки саме грошей витрачають наші громадяни в інших державах. За його інформацією — саме за кордоном відбувається доволі значний відтік української валюти. Детальна статистика представлена в імпорті послуг платіжного балансу (стаття “подорожі”).

За словами Ніколайчука, у 2022 році спостерігався відплив валюти на рівні 20 мільярдів доларів. У 2023 році він трохи скоротився і склав 18 мільярдів доларів.

Скільки грошей українці витрачають за кордоном: статистика від НБУ
Скільки грошей українці витрачають за кордоном: статистика від НБУ

В той же час співробітники НБУ зазначають, що у 2024 році очікуєтся суттєве зменшення обсягів імпорту за статтею “подорожі”. Згідно з прогнозами спеціалістів, обсяг витрат українців за кордоном зменшиться до 13 мільярдів доларів. Такий стан справ пов’язаний, у першу чергу, із адаптацією українських мігрантів в інших країнах світу. Частково на процеси виплат впливає і зміна податкової резидентності для українських мігрантів.

Ще один заступник голови НБУ — Юрій Гелетій, акцентує увагу на тому, що з квітня 2023 року обсяги закордонних розрахунків з карток українських банків складали десь $35 мільйонів на день. Також він зазначив, що якихось особливих сплесків фахівці не спостерігають. Все відбувається у межах норми.

Українці за кордоном щодня витрачають близько 35 мільйонів доларів
Українці за кордоном щодня витрачають близько 35 мільйонів доларів

Інформація щодо розрахунків з міжнародними платіжними системами українськими банківськими картками була оприлюднена в рамках пресбрифінгу, який торкався теми рішень правління НБУ щодо монетарної політики.

Нещодавно демографи підрахували, скільки зараз українців перебуває за кордоном. Зокрема, в країнах ЄС налічується близько 4.2 мільйони громадян нашої держави. Ще приблизно 1 мільйон українців перебуває в інших країнах світу. Загальна кількість українців, які на сьогоднішній день виїхали за кордон, становить близько 9 мільйонів громадян. Серед них майже 3 мільйони – це трудові мігранти.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.