Полярники з дослідницької стації України “Академік Вернадський” оприлюднили відео з острова Бут, в якому головними героями стали малесенькі пінгвінята.
Національний антарктичний науковий центр оприлюднив відео с антарктичними маленькими пінгвінами на своїй сторінці у соцмережі FacebookFacebook. За словами представників цього центру — відеоматеріал такого формату був наданий для,перегляду широкій аудиторії вперше. Представники центру також розповіли, що обидва пінгвіни з пари опікуються своїми дітьми і по черзі висиджують яйця.
На острів Галіндез антарктичні пінгвіни прилітають переважно для того, щоб погостювати. Зовсім інше діло — острів Бут, який розташований на 20 км північніше від Галіндезу — постійно мешкає та антарктичні пінгвіни гніздують і мешкають невеличкими колоніями.
Антарктичних пінгвінів ще іменують чінстрапами або ж бороданями. Таку назву ці птахи отримали через тоненьку смужку чорного кольору, яка проходить через біле підборіддя. В Антарктиці їх налічується приблизно 7.5 мільйонів пар і це — найбільша чисельність серед усіх інших різновидів пінгвінів, що тут мешкають.
Шлюбний сезон в антарктичних пінгвінів розпочинається приблизно у жовтні чи листопаді. Антарктичні пінгвіни відкладають по 2 яйця. Дуже рідко в їх гніздечках можна побачити одне або 3 яєчка. Вже через місяць після появи кладки в гніздах з’являються пінгвінята. Спочатку ці пташки вкриті світло-сірим пушком, але він з часом стає темним в районі голови, спинки і крилець.
На острові Галіндез, де мешкають українські полярники, антарктичні пінгвіни з’являються рідко. А ось на острові Бут ці пташки облаштовують свої постійні колонії.