Природне диво: лелеки прилетіли в лютому — що означає ця прикмета і чого чекати українцям в майбутньому

В 2024 році лелеки повернулись до України раніше. Це сталось вперше за останні 50 років. Що це значить і до чого готує така прикмета — розповіли орнітологи. Читайте деталі в матеріалі "Один Факт".

Українські лелеки цього року дуже здивували не тільки звичайних українців, але й професійних орнітологів. Справа в тому, що птахи повернулись із теплих країв занадто рано. В деяких місцевостях бузьків (інша назва лелек) побачили вже 25 лютого. Пік повернення білих лелек прийшовся на 28 лютого. Саме в цей день орнітологами спостерігався найбільш ранній за останні 50 років приліт цих пташок.

Лелеки в 2024 році повернулись занадто рано: в лютому
Лелеки в 2024 році повернулись занадто рано: в лютому

Фахівці зазначили, що жайворонки, качки, шпаки та чайки в лютому вже нікого не дивують. А ось повернення білих лелек із теплих країв в останній зимовий місяць — доволі рідкісне явище. В останній раз воно спостерігалось близько півстоліття тому.

Зазвичай білі лелеки повертаються з півдня після зими тільки в березні. Якщо більш точніше: 19 березня, на Юзефів день. Згідно з народними повір’ями, цей птах приносить на своїх крилах щастя, весну та мир.

Лелека несе на своїх крилах тепло, щастя і мир
Лелека несе на своїх крилах тепло, щастя і мир

Україну не дарма називають лелечим краєм. Виспівана поетами та музикантами родюча українська земля має а своїх територіях безліч ставків, плавнів, заплав, річок та озер. Вся ця природна краса створила ідеальні умови проживання для лелеки.

Частіше за все лелеки будують свої гнізда в селах, де тихо та спокійно. Українське село неможливо уявити без лелечих гніздечок. Одне з таких стало чарівним символом селища Гвіздець, розташованого над Чорнявою рікою неподалік від Коломиї. Саме там, на найвищій споруді цього селища — птахи збудували своє гніздо.

З білим лелекою пов’язано чимало цікавих прикмет. Наприклад, в давній міфології цього птаха пов’язували із стихією вогню та води. В болгарії вважають, що поява лелеки – це до дощу. В Німеччині дивляться, яким прилетів лелека навесні. Якщо птах чистий — то літо буде теплим та сухим. Якщо лелека брудний прилетів – то це до дощового та прохолодного літа.
В Україні вважають, що лелека може принести із собою тепло, а також – забрати його назад. Ранній приліт лелек — до теплого літа. Якщо лелеки тріщать увесь вечір дзьобом — наступного дня буде сонячно.

Ранній приліт білого лелеки - до теплого літа
Ранній приліт білого лелеки – до теплого літа

Якщо лелеки далеко від гнізда не відлітають — то це до негоди. Лелеки стоять на одній нозі — це до похолодання. А ще існує землеробська прикмета, пов’язана із чорногузами. Якщо лелеки лопочуть в гнізді — час саджати цибулю.

Народні легенди кажуть, що лелека приносить щастя, багатство та удачу.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".