Українці отримали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на заслужений відпочинок раніше 60 років

Українці отримали можливість дострокової пенсії: умови для ранішого виходу на заслужений відпочинок до 60 років. Які категорії людей це можуть зробити?

Українське населення має можливість скористатися достроковим виходом на пенсію, що є важливою соціальною підтримкою для різних груп громадян. Згідно з положеннями Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, українці можуть вийти на заслужену відпустку за віком у 60 років, якщо у них є стаж роботи принаймні 31 рік. Однак, якщо трудовий стаж менший, вік виходу на пенсію збільшується до 63 або 65 років. Варто зазначити, що певні категорії громадян мають право на дострокове отримання пенсійних виплат.

Серед цих категорій громадян особливе місце займають люди з інвалідністю, військовослужбовці, ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи та інші особи, які потребують особливого соціального захисту. Наприклад, люди з інвалідністю по зору I групи мають можливість вийти на пенсію раніше за встановлений пенсійний вік.

Необхідно відзначити, що особи з інвалідністю по зору I групи можуть вийти на пенсію не раніше, ніж за 10 років для чоловіків і за 15 років для жінок до досягнення загального пенсійного віку. Це обумовлено необхідністю стабільного фінансового забезпечення цієї категорії населення. Такі заходи спрямовані на забезпечення соціальної справедливості та підтримки людей.

Українці отримали право на дострокову пенсію до 60 років
Українці отримали право на дострокову пенсію до 60 років

Особи, які мають можливість передчасно вийти на пенсію, охоплюють широкий спектр категорій. Ця привілейована група включає в себе жінок, які народили і виховали п’ять або більше дітей до восьмирічного віку, а також матері, які віддано доглядали за дітьми з інвалідністю. До цієї категорії належать герої війни – військовослужбовці та особи начальницького і рядового складу правоохоронних органів, які брали участь у воєнних діях або постраждали від поранень, а також їхні чоловіки чи дружини, які втратили своїх близьких на полі бою.

У цю категорію входять особи передпенсійного віку, яким через стан здоров’я було припинено трудовий договір.

Важливо відзначити, що працівники, які працювали у важких умовах на Півночі або в еквівалентних районах, а також люди, що стикалися з рідкісними хворобами, також можуть використовувати право на передчасне пенсійне забезпечення, яке передбачене законом.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: час для глобального перезавантаження

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: варто переключити свою увагу на щось інше та відпочити від рутини. Астрологічний прогноз.

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.