Переведення годинників на літній час 2024 в Україні: коли буде та чи не скасували, як обіцяють щороку

Україна готується до переведення годинників на літній час 2024: коли відбудеться зміна і чи продовжать звичайну практику, не дивлячись на обіцянки щодо скасування?

Кожного року в Україні відбувається традиційне переведення годинників: восени – назад на годину, а навесні – вперед на цю саму годину.

Літній час – це концепція, яка вводиться на період літніх місяців. Зазвичай переведення годинника відбувається навесні, коли одну годину додають до стандартного часу. Це робиться з метою оптимального використання світлового часу протягом доби та зменшення витрат електроенергії на освітлення. Такий зсув у часі також сприяє збереженню синхронізації з іншими країнами, що важливо для забезпечення плавного функціонування міжнародних відносин і бізнесу.

Багато людей висловлюють занепокоєння щодо можливих негативних впливів переведення годинників на здоров’я, у зв’язку з цим було проведено достатньо досліджень, але вони не підтвердили значного впливу на фізичне чи психологічне благополуччя.

Експерти розповіли, коли переведуть годинник на літній час 2024 в Україні
Експерти розповіли, коли переведуть годинник на літній час 2024 в Україні

В Україні, згідно зі звичаєм, перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня. Цього року, у 2024, ця подія запланована на ніч з 30-го на 31-ше березня, коли о 3:00 годині годинник буде переведено на одну годину вперед, а саме на 4:00 годину.

Верховна Рада, неодноразово зверталася до обговорення скасування системи переходу на літній і зимовий час. Однак, незважаючи на це, ініціатива залишається без вирішення на цей час.

Важливо підкреслити, що ця проблема не стосується лише України, а також майже 70 країн світу, які регулярно здійснюють перехід між літнім і зимовим часом упродовж року. У той же час, 135 країн світу, чи то ніколи не застосовували цю практику, чи вже відмовилися від неї, що ставить під сумнів необхідність і доцільність подібних переходів у сучасному світі.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".