Пенсії понад 200 тисяч гривень: які категорії пенсіонерів в Україні можуть отримати такі суми виплат

Майже половина українських пенсіонерів отримують менш ніж 4 тисячі гривень соціальної допомоги. Але є певні категорії, які отримають в 50 разів більше. Хто сюди належить — розповість "Один Факт".

Переважна більшість українських пенсіонерів отримує занадто маленьку пенсію: менш ніж 4 тисячі гривень. Соціальні виплати в такому розмірі отримують понад половина пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок.

Пенсії понад 200 тисяч гривень - хто омже отримати таку суму
Пенсії понад 200 тисяч гривень – хто омже отримати таку суму

В той же час в Україні існують певні категорії пенсіонерів, які отримають десятки і навіть сотні тисячі гривень пенсійного забезпечення. До цієї категорії належать, наприклад, колишні судді.

Середня пенсія судді становить 100 тисяч гривень. Деякі з пенсіонерів, які працювали суддями, можуть отримати 200 тисяч гривень. І це – в 50 разів більше, аніж у звичайного українця, що отримує пенсію розміром 4000 тисяч гривень.

Найбагатші пенсіонери України: хто з українців отримує 200 тисяч гривень соцвиплат
Найбагатші пенсіонери України: хто з українців отримує 200 тисяч гривень соцвиплат

Отже, найбагатшими пенсіонерами України можна назвати служителів Феміди. Зараз середній розмір пенсій у колишніх суддів 100 тисяч гривень. Хоча є працівники Феміди, яким держава платить набагато більше. Наприклад, колишній головуючий Верховного суду України Ярослав Романюк у декларації за 2023 рік зазначив наявність в нього пенсії 2 937 027 гривень. Якщо розділити цю суму на 12 місяців, то за 30 днів виходить 244, 7 тисячі гривень.

Розрив між пенсією звичайного українця та служителя Феміди дійсно великий. Головна причина такого стану справ у тому, що існують різні правила розрахунку для різних категорій пенсіонерів. Наприклад, мінімальна пенсія судді розраховується наступним чином: 50% від заробітної плати. Якщо ж стаж роботи судді становить більше 20 років, то за кожен наступний рік до пенсії нараховується + 2%. Однак максимальний розмір пенсії не може перевищувати 90% від заробітної плати судді.

Але 90% зможуть отримати судді, що пропрацювали 40 років на своїй посаді.

Нові статті

Схожі статті

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".

Відома радіоведуча Соня Сотник поділилася подробицями спільного життя з Вакарчуком: співак мав таємницю

Українське шоу-бізнес-середовище завжди приховувало унікальні історії та невідомі факти, пов'язані з життям відомих музикантів і ведучих.

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.

Поведінка Дмитра Карпачова на шоу “Супермама” не на жарт розлютила глядачів: ведучий влаштував скандал

Фінал останнього сезону "Супермами" затьмарила несподівана поведінка Дмитра Карпачова. Глядачі в шоці від його вчинку та активно діляться своїм невдоволення в соціальних мережах.