В Україні хочуть повністю вилучити паспорти-книжечки. Коли саме це станеться і в які строки громадянам треба поміняти паперовий документ на пластиковий? Читайте деталі в матеріалі від “Одного Факту”.
Перші ID-картки в Україні запровадили восени 2016 року. Після цього дійсними вважаються обидва різновиди документів: паперовий паспорт зразка 1994 року та пластиковий біометричний документ.
В 2020 році премʼϵр-міністр України Денис Шмигаль зі своϵю командою зареϵстрував у Верховній Раді законопроϵкт, у відповідності із яким Україна в майбутньому повністю відмовиться від паспортів-книжечок зразка 1994 року. Але до сьогодні цей законопроϵкт так і не було розглянуто.
Ще в 2021 році Комітет з питань правової політики України наполягав на тому, що законопроϵкт за номером 3986 необхідно розглянути і прийняти. Народні депутати навіть створили йому альтернативу, яку в подальшому було відхилено.
Законопроϵкт про повну заміну паспортів-книжечок пластиковими картками, якщо його все ж затвердять — призведе до того, що українці зможуть отримувати лише паспорти нового зразку (ID-картки). Якщо паперовий документ було отримано громадянином раніше, то він залишиться дійсним до завершення строку його дії.
“Один Факт” нагадуϵ що паспорти-книжечки в Україні треба оновлювати в 25 та 45 років та вклеювати в нього актуальне фото.
Необхідність прийняття нового закону про ID-картки у Верховній Раді пояснили двома причинами. По-перше, паперовий документ легко підробити. І цим можуть скористатись шахраї.
По-друге, останню партію паспортів-книжечок в Україні виготовляли в далекому 2013 році. І зараз, більш ніж через 10 років – чистих бланків такого паспорту майже не залишилось.
Позбавлятись від паспортів старого зразку керманичи країни планували поступово. У разі затвердження законопроекту № 3986 громадяни отримують пластиковий паспорт, в який не потрібно буде вклеювати фото по досягненні певного віку (25 та 45 років). Видавати ID-картки будуть відповідні державні органи.
Оскільки цей законопроϵкт до ціϵї пори не підтримали – українці можуть користуватись паспортами-книжечками та слідкувати за тим, щоб в них були вчасно оновлені фотографії.