Дивовижне блакитне сяйво в нічному небі України: вчені пояснили, що сталося і назвали причину

Дивне сяйво синього кольору спостерігали мешканці відразу декількох регіонів України позаминулої ночі. Що це було – пояснили вчені. Ознайомтесь із деталями таϵмничого явища нижче.

В ніч на 1 травня в багатьох містах та регіонах України мешканці помітили дивне сяйво синього кольору в небі. Від цього сяйва на вулиці пізньою ніччю стало світло, наче ясним сонячним днем. Що це було за явище і чи варто українцям побоюватись – розповіли вчені.

Яскраві сині спалахи в українському небі засяяли вночі 1 травня. На декілька секунд на вулицях стало занадто світло, але згодом міста та села знов охопила темрява. Науковці зробили припущення, що в атмосферу Землі потрапив метеор. Під час згоряння він і спричинив яскраво-блакитне сяйво.

Блакитне сяйво в нічному небі України це наслідки падіння метеору
Блакитне сяйво в нічному небі України це наслідки падіння метеору

В соціальних мережах вночі 1 травня стали активно поширюватись світлини та короткі відеоролики, на яких добре помітно, як в небі над Україною стрімко летить якийсь невідомий предмет. Він наближаϵться до земної поверхні і спалахуϵ синім кольором. Зокрема, це явище спостерігали мешканці Харківщини, Сумщини, Дніпропетровщини та Полтавщини. Також синϵ сяйво було помітно в Київській та Запорізькій областях.

Багато хто із мешканців України вважаϵ, що це сяйво не було ані вторгненням інопланетян, ані результатом військових дій. Спалах був повʼязаний із космічним явищем, а саме — падінням метеору.

Ця версія цілком може бути правдою, адже саме зараз в космічному просторі триваϵ метеорний потік Аквариди. Пік метеорного дощу станеться 6 травня 2024 року.

До речі, подібна ситуація в небі України вже спостерігалась минулого року. Тоді яскравий спалах бачили жителі Київщини. Після події стали поширюватись чутки, що джерелом спалаху став американський космічний апарат, що зійшов з орбіти та впав на Землю. Втім, згодом ці чутки були спростовані науковцями.

Точну природу спалаху на Київщині пояснили вчені із Державного космічного агентства. Як зазначалось в їх повідомленні, яскраве сяйво в українському небі 19 квітня 2023 року було, скоріш за все – наслідком падіння на Землю метеорита з потоку Лірид.

Нові статті

Схожі статті

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.

85-річний красень Юрій Вікторович: Олена Кравець вперше показала свого батька – мрію всіх жінок

Олена Кравець з "Кварталу 95" приїхала до рідного Кривого Рогу, щоб привітати із 85-м днем народження свого батька. З нагоди свята Кравець вперше показала широкій аудиторії, як він виглядає.