Відключення світла по Україні: графіки, скільки це буде тривати та причини перебоїв з електроенергією

Укренерго ввечері 14 травня задіяв віялові відключення по всій території України. "Один факт" розповість, у чому причини перебоїв та скільки триватимуть обмеження в енергосистемі.

По всій території України 14 травня 2024 року Укренерго почало застосовувати віялові відключення світла. Контрольовані аварійні відключення були запроваждені у звʼязку із значним дефіцитом електричної енергії в системі через руйнування внаслідок російських атак. Ще одна причина, через яку було впроваджено графіки відключення світла в Україні — це збільшення норм споживання через похолодання на вулиці.

Віялові відключення світла в Україні
Віялові відключення світла в Україні

Сьогодні протягом дня, 15 травня, а саме — з 00:00 до 00:24 — будуть діяти обмеження в енергетичній системі для промислових споживачів.

Першими віялові відключення світла відчули на собі мешканці Київської та Дніпропетровської області. Графіки відключень наразі не діють, тому світло в оселях киян та жителів інших регіонів України будуть вимикати без попередження.

Сьогодні також стало відомо, що з 06.40 ранку до 09.00 ранку “Укренерго” також застосував контрольовані відключення світла як для промислових, так і для побутових споживачів в усіх українських регіонах. В “Укренерго” зазначили, що енергоживлення в районі знаходження обʼϵктів критичної інфраструктури не обмежуϵться. Тобто, мешканці будинків, які знаходяться на одній енергетичній лінії з такими обʼϵктами, перебоїв на собі не відчують.

Ввечері середи, 15 травня, а саме — з 18:00 до 23:00 по всій Україні можливі віялові відключення світла. Як зазначили представники від “Укренерго” — в енергетичній системі України через похолодання відбуваϵться значний дефіцит електричної енергії. Тому заплановано рекордний обсяг імпорту з максимальною потужністю.

Інформація про віялові відключення світла від Укренерго
Інформація про віялові відключення світла від Укренерго

Змушене обмеження споживання електричної енергії в “Укренерго” застосовують з метою запобігання аваріям в енергетичній системі України.
Тривалість віялових відключень світла наразі невідома. Про стабілізацію ситуації “Укренерго” повідомить додатково.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.