Тариф на електроенергію в Україні підвищать: скільки українцям доведеться платити за світло у 2024 році

Вже з червня 2024 року тарифи на електроенергію в Україні можуть суттϵво зрости. Скільки невдовзі доведеться платити українцям за світло – розповість "Один Факт".

В Україні вже з червня 2024 року може подорожчати послуга електроенергії. Головна причина подорожчання — нестача фінансів на відновлення обʼϵктів системи енергетики, пошкоджених в результаті російських атак.

В травні 2024 року ситуація ускладнилась тим, що температура повітря на вулиці знизилась і тому заради обігріву мешканці багатоквартирних будинків стали користуватись електричними приладами. Споживання енергоресурсу збільшилось по країні на 1000 мВт. В той же час виробництво електрики на атомних електричних станціях скоротилось на 500 мВт.

Раніше українська енергетика працювала на максимальних потужностях, але зараз енергетикам доводиться проводити регламентні роботи.

В Україні з червня може збільшитись вартість електричної енергії
В Україні з червня може збільшитись вартість електричної енергії

Покращення ситуації в енергетиці очікують протягом декількох днів. Однак віялові відключення все одно будуть відбуватись у пікові вечірні години. Взагалі на відновлення обʼϵктів енергетики в Україні потрібно занадто багато часу і великі інвестиції. Тому в уряді стали активно обговорювати імовірність підвищення тарифів на електричну енергію.

З 1 червня прогнозують підвищення вартості електрики вдвічі: до 4.5-5 гривень за кВт. Відповідне рішення, цілком можливо, можуть ухвалити в перший місяць літа.

Якщо це рішення все ж ухвалять — то кошти, отримані від оплати комунальних послуг, підуть на розвиток генерації електрики. Відомо, що за останній рік вартість електричної енергії зросла на 70%. Якщо раніше тариф складав 1.44 гривні за кВт за умови використання електрики до 250 кВт/год. Все спожите понад 250 кВт/год коштувало 1.68 грн./кВт. З 1 червня 2023 року Укренерго впровадив загальний тариф на спожиту електроенергію: 2.64 грн./кВт.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?