З 1 червня в Україні майже в 2 рази зросла вартість електроенергії: скільки платити українцям за 1 кВт

Український уряд затвердив нові тарифи на електричну енергію з 1 червня. Вже на початку літа українці будуть платити за світло майже в 2 рази більше і незалежно від кількості спожитих кВт.

Наприкінці травня 2024 року в Кабміні жваво обговорювали законопроєкт про підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Нова вартість за спожите світло мала б стати певним компромісом між соціальним захистом населення і потребами енергетичної галузі країни.

Під час обговорення нових тарифів розглядались різні варіанти. В передостанні дні травня стало відомо, що імовірніше за все уряд впровадить так званий “двоповерховий” тариф на світло. Тобто, українцям запропонують схему, яка вже діяла до 1 червня 2023 року і передбачала оплату спожитої електроенергії по 2-м тарифам:

  • До 100 кВт включно: 1.44 грн./кВт;
  • Споживання зверх норми в 100 кВт: 1.68 грн./кВт.

Починаючи з 1 червня минулого, 2023 року уряд впровадив єдиний тариф на світло для усіх побутових споживачів електроенергії на рівні 2.64 грн/кВт. Ця вартість діяла протягом всього року.

Затвердити новий законопроєкт про підвищення вартості світла в Україні Кабмін мав би ще 30 травня. Але рішення так і не було прийнято. Депутати відклали його розгляд, а вже наступного дня, 31 травня — винесли неочікуваний вердикт. Тариф на спожиту електроенергію залишиться єдиним, без диференціації за рівнем споживання. Але вартість його зростає трохи більш, ніж в 1.6 рази.

Згідно з рішенням українського Кабміну, з 1 червня 2024 року українці платитимуть за електричну енергію за наступним тарифом: 4.32 грн/кВт. Ця вартість діятиме протягом всього наступного року — до початку травня 2025 року. Отже, за світло громадяни України тепер платитимуть на 64% більше, аніж раніше.

В Україні з 1 червня 2024 року почав діяти новий тариф на світло
В Україні з 1 червня 2024 року почав діяти новий тариф на світло

Для споживачів, які встановили в оселі двозонний лічильник — зберігаються пільгові тарифи у нічний час. В період з 23 години ночі і до 07 години ранку вони зможуть споживати світло за пільговою вартістю, що на 50% нижча від звичайного тарифу і становить 2.16 грн./кВт.

Окремі тарифи для будинків з електричним опаленням

Український уряд потурбувався про побутових споживачів, які мешкають у будинках з електричним опаленням. Для них впроваджено окремий тариф. Від 1 червня 2024 року вони платитимуть, які раніше, 2.64 грн./кВт за умови споживання 2000 кВт на місяць.

За всю електрику, спожиту вище цієї норми — оплата буде за тарифом 4.32 грн./кВт.

Підвищення тарифів на електоренергію в Україні було вимушеним рішенням. Воно повʼязане із постійними руйнуваннями енергосистеми під час обстрілів та необхідністю відновлення. Інакше країна взагалі може лишитись без енергопостачання.

Нові статті

Схожі статті

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.