Рука від пам’ятника Наталки-Полтавки в Кропивницькому живе власним життям: двічі таємно зникала й з’являлася

Відтоді, як у Кропивницькому з'явився фонтан із Наталкою-Полтавкою, з пам'ятником стали відбуватися дуже дивні речі. Час від часу бідолашка з коромислом та відрами залишалася без кисті.

У рамках масштабної реконструкції театру корифеїв на вулиці Дворцовій (нині Театральна) у місті Кропивницький неподалік будівлі було зведено невеликий фонтан, біля якого поставили пам’ятник Наталці-Полтавці.

Героїня багатьох театральних вистав тримала на плечах коромисло, а біля неї стояли два відра. Та милувалися містяни красою дівчини недовго. У вересні на День міста відбулося відкриття, а вже у грудні невідомі вандали відбили правицю бідолашній дівчині.

Таємнича історія руки від пам’ятника Наталці-Полтавці

Відеокамери з театру поганенько охоплювали місце фонтану, тому розгледіти негідників було неможливо. Буквально за 50 м від Наталки-Полтавки розташований відділок поліції, але й це не врятувало скульптуру від наруги.

Ще через якийсь час не стало відер та частини коромисла. Довелося забирати витвір Григорія Савченка на реставрацію. На своє місце Наталка повернулася лише у серпні 2015-го. А вже за рік позбулася лівиці. Отак і стояла довгий час з ґанджем.

Таємнича історія руки від пам’ятника Наталці-Полтавці

Врешті до справи взялися Олексій Чорний та Анастасія Шарова. Витративши 2500 гривень, 3 місяці підготовки та цілу добу роботи 3D-принтера, вони виготовили деталь, якої бракувало пам’ятнику.

На День міста 2018-го люди побачили Наталку-Полтавку, на плечі якої було накинуто червону хустку. Під нею була нова рука дівчини, але якась неохайна ще й з нафарбованими нігтями. Скульптор-автор назвав це не “рятуванням пам’ятника, а спотворенням”.

До речі, бездумна реставрація приміщення історичної будівлі театру та його перебудова призвели до того, що найвидатніший в Україні театр корифеїв було вилучено з-поміж пам’яток ЮНЕСКО.

Нові статті

Схожі статті

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: чітко розплануйте день, щоб уникнути неприємностей

Гороскоп на 19 червня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: спробуйте зробити все можливе від себе, щоб день був максимально сприятливим та успішним.