Ціни на полуницю в Україні різко впали: скільки коштує кілограм ягід у червні 2024 і чому дорожчають яблука

Вартість на ягоду значно впала, тому можна купувати та насолоджуватись смаком, а яблука краще не купувати: яка ціна полуниці та фруктів за кілограм у червні 2024?

Український ринок свіжих фруктів і ягід переживає періодичні коливання у цінах, які часто стають обговорюваним питанням серед споживачів. Наразі спостерігається тенденція подорожчання яблук, в той час як вартість полуниці, навпаки, знизилася.

Довгоочікуваний момент настав для українців, коли вони почали помічати падіння цін на полуницю. Ще всього місяць тому ця ягода майже була недосяжною для більшості покупців через її високу вартість.

Експерти розповіли, з чим пов'язане падіння цін на полуницю
Експерти розповіли, з чим пов’язане падіння цін на полуницю

За даними на початку червня, середня ціна на полуницю складає 121,03 грн за кілограм. Проте у минулому місяці за ту саму кількість ягід покупцям доводилося віддавати 147,20 грн. Важливо відзначити, що вартість може відрізнятися в залежності від магазину. Наприклад, у мережі супермаркетів “Новус” полуницю можна придбати за 109,00 грн за кілограм, тоді як у “Метро” ціна складає 135,10 грн за кілограм.

Експерти розповіли, з чим пов'язане падіння цін на полуницю
Експерти розповіли, з чим пов’язане падіння цін на полуницю

Ці коливання у цінах є звичайною ситуацією на ринку свіжих продуктів і зазвичай залежать від багатьох факторів, таких як урожайність, погодні умови, транспортні витрати та попит на товар. Вирішенням цього питання є уважне спостереження за ринковими тенденціями та можливе зменшення цін на фрукти і ягоди для забезпечення доступності для споживачів.

Наразі ціни на яблука продовжують зростати, і це явище пов’язане з тим, що сезон збору цих фруктів ще не розпочався. Зокрема, українські яблука відзначаються підвищенням вартості, яке змінилося з 26,61 грн за кілограм до 29,57 грн за кілограм. Паралельно з цим, сорт Айдаред теж став дорожчим, і його ціна збільшилася майже на 2 гривні, досягнувши позначки 31,00 грн за кілограм.

Експерти розповіли, з чим пов'язане падіння цін на полуницю
Експерти розповіли, з чим пов’язане падіння цін на полуницю

Очевидно, що нестача свіжих яблук на ринку через відсутність нового врожаю створює дефіцит, який впливає на вартість цих фруктів. Це типова ситуація для міжсезоння, коли запаси старого врожаю поступово вичерпуються, а новий ще не надійшов у достатній кількості. У такі періоди ринок часто реагує підвищенням цін, що особливо помітно на популярних сортах яблук, таких як Айдаред.

Отже, споживачам доводиться миритися з тимчасовим підвищенням вартості яблук, доки новий урожай не забезпечить необхідний обсяг продукції, здатний стабілізувати ціни.

Нові статті

Схожі статті

За 4 роки змінився так, що не впізнати: Олег Винник показав, який вигляд має зараз і куди зник з України

Олег Винник показався у Німеччині та стало помітно, що співак значно змінився протягом чотирьох років: як наразі виглядає чоловік та з ким зображений на фото?

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?