Слідом за світлом подорожчає і хліб: на скільки зросте вартість продукту і від чого це залежить – 3 причини

Вартість хлібу в Україні невдовзі суттєво зросте. На скільки підвищиться ціна та чи зміняться смакові властивості продукту? Про це розповів Президент всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко спрогнозував ціни на хліб на найближче майбутнє. Вже протягом наступних місяців ціна одного із головних продуктів збільшиться на 30%.

І це — не тільки через зростання вартості електроенергії, адже без неї жоден хлібчик не спечеш. Є ще два фактори, через які відбудеться суттєве подорожчання хлібу. І це — мобілізація та нестача зерна для виробництва борошна.

Вартість хлібу в Україні зросте на 30% протягом найближчих тижнів
Вартість хлібу в Україні зросте на 30% протягом найближчих тижнів

Юрій Дученко зауважив, що більшість підприємств, які виготовляють хліб — належать до критичної інфраструктури. Однак періодичні вимкнення світла навіть їх не оминають стороною. Так само, як і підвищення вартості електроенергії.

Деякі з хлібопекарських компаній переходять на випадок відключень світла на електрогенератори. Це, в свою чергу – впливає на стабільність роботи й формування вартості готового хлібу.

І хоча хлібна галузь споживає енергії небагато під час виробництва — статті розходів збільшуються через те, що відключення світла поза графіком стають причиною появи браку. А ще — виходу з ладу робочого обладнання.

На думку Юрія Дученка – впроваджені графіки відключень світла переривають технологічний цикл виробництва та для таких підприємств взагалі не підходять.

На вартість хліба впливає і ситуація в українській енергетичній системі. Якщо собівартість приготування хліба за простим рецептом містить в собі трати на електрику на рівні 50 копійок, то за обслуговування генератора доводиться платити вже 1.50 гривень – за випікання однієї одиниці хліба.

Ще одна проблема, з якою зараз стикається хлібна галузь — це бронювання. Через відсутність людей деяким підприємствам доводиться змінювати обсяги виробництва та роботи і скорочувати асортимент.

Додає клопоту і відсутність зерна 2-го та 3-го класу. Юрій Дученко повідомив, що на сьогоднішній день борошномели вже не можуть віднайти необхідний клас зерна, аби сформувати помольні партії. Тому вартість борошна зросла вже сьогодні на 25-30%. Це також вплине на ціну готового хлібу.

В підсумку, якщо врахувати усі проблеми, що існують в хлібопекарській галузі – передумови для подорожчання хліба на 10% створені вже зараз. В наступні місяці ціни на продукт, імовірно, можуть злетіти ще на 20%.

Нові статті

Схожі статті

“Це смачно!”: суддя “МастерШеф” Володимир Ярославський приготував тушковані стрілки часнику (Рецепт)

Суддя з "МастерШефу" Володимир Ярославський поділився рецептом тушкованих стрілок часнику. Сезонна і недорога страва готується легко та виходить неймовірно смачною.

Як змінити колір гортензії своїми руками і без селекціонерів: зробіть це з ґрунтом і результат вас здивує

Чи знаєте ви, що колір гортензій можна змінювати власноруч? "Один Факт" розповість, що для цього потрібно зробити і в які кольори можливо "пофарбувати" садову квітку.

Змінився у всіх планах: 43-річний Сергій Притула розповів про свій шлях до популярності та чому пішов з ТБ

Колишній телеведучий Сергій Притула мав досить не простий шлях у сфері шоу-бізнесу та все ж таки зміг добитись свого, але згодом вирішив відмовитись від цього: чому шоумен покинув медіа?

Ви не знали, але раніше без неї було ніяк: навіщо потрібна маленька кишеня на джинсах та що з нею робити

Якщо ви хоч раз бачили маленьку кишеню на джинсах, чи виникало у вас питання навіщо вона взагалі та яку користь може принести? Наразі вже не актуально, але раніше без цього ніяк.