Графік відключення світла 10 червня: коли не буде електроенергії – що кажуть ДТЕК і Укренерго

Національна енергетична компанія "Укренерго" повідомила про графіки погодинних відключень світла на 10 червня 2024 року. В цей день вони впроваджуються у всіх областях України.

За інформацією від “Укренерго” — графіки відключень електроенергії діятимуть 10 червня у всіх областях України. Обмеження споживання електричної енергії застосовуватимуться з 16.00 до 22.00 вечора. В цей період обласні енергетичні компанії впровадять графіки відключень світла для споживачів промислового та побутового сектору.

Заходи з обмеження електричної енергії в регіонах України застосовуються декілька тижнів поспіль. Головною причиною їх впровадження стали постійні ракетні удари ворога по електростанціях країни. В результати таких підступних дій відбуваються значні руйнування цих станцій.

Через суттєві пошкодження вони більше не виробляють стільки ж електричної енергії, як у мирний час.

Щоб подолати дефіцит в енергосистемі України — постачальники залучають європейський імпорт та допомогу з країн Європи. Але навіть такі заходи не дозволяють підтримувати баланс в енергосистемі. Тому “Укренерго” вимушені вживати певних заходів та обмежувати споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

В “Укренерго” також повідомили, що протягом минулої доби, 9 червня був застосований імпорт електричної енергії зі Словаччини, Польщі, Молдови та Угорщини. Загальний обсяг імпорту склав 799 МВт*год. Максимальна потужність в окремі години складала 1457 МВт. Експорт електроенергії з України за кордон не відбувався і не був запланований.

Аварійна допомога за запитом “Укренерго” протягом минулої доби надходила в проміжку між 21.00 до 22.00 годинами — з енергетичних систем Румунії, Словаччини та Польщі.

В Україні 10 червня діятимуть стабілізаційні відключення світла у всіх областях: точний час
В Україні 10 червня діятимуть стабілізаційні відключення світла у всіх областях: точний час

В компанії ДТЕК (Донецькі електричні мережі) зазначили, що щоденні стабілізаційні відключення світла потрібні задля того, щоб збалансувати енергетичну систему країни. Щоб зменшити кількість і тривалість таких відключень – громадян просять заощаджувати електричну енергію, менше користуватись електроприладами. Задля економії електричної енергії в Україні декілька днів тому впровадили заборону на користування… кондиціонерами.

Обмеження використання приладів охолодження повітря торкнулися центральних та обласних органів влади, міністерств в центральних та обласних органах самоврядування.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль закликав поліцію, суддів та інші державні органи долучитись до цього прикладу та використовувати кондиціонери якомога рідше.

Нові статті

Схожі статті

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?

Як правильно користуватись бойлером, щоб не віддавати за електроенергію останні гроші: експертні поради

Бойлер — один з найбільш затратних в плані споживання електричної енергії прилад. Як правильно ним користуватися, щоб від сум в платіжках не темніло в очах? Читайте детальніше на сайті "Один Факт".