Графіки відключення світла по-новому: що зміниться з 24 червня і по скільки годин не буде електроенергії

З 24 червня 2024 року український уряд запланував змінити принцип організації відключень світла під час дефіциту електроенергії. Чого чекати українцям - "Один Факт" розповість.

Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук розповіла про те, що зараз компанія-енергопостачальник займається тестуванням нової системи відключень електроенергії. В подальшому цю систему планують вдосконалити.

Перші тести було проведено 8 червня — у суботу. Представниця з Укренерго повідомила, що у вихідний день навантаження на енергетичну систему країни зменшується. І тому в ці дні можна виконувати будь-які зміни в системі енергопостачання без великих ризиків збоїв.

Головна мета змін в енергосистемі — зробити так, щоб відключення світла у всіх регіонах України були б максимально однаковими. Нова система буде мати принципову відмінність від тої, що діяла раніше. До цього моменту Укренерго повідомляло областям країни ліміти споживання електричної енергії на добу. У відповідності з новою системою тепер будуть доводити обсяги електроенергії для відключень.

Іншими словами — раніше для кожної окремої області України визначали обсяги електричної енергії, які вона могла б отримати на добу. Потім керівництво областей на місцях вже визначало, кого та на скільки відключати від енергопостачання. До цих лімітів споживання були включені й обʼєкти критичної інфраструктури, яким ніколи не обмежували подачу електроенергії.

З 24 червня в Україні впровадять нову систему стабілізаційних відключень світла
З 24 червня в Україні впровадять нову систему стабілізаційних відключень світла

Типовий приклад. В певний час в енергосистемі України очікують дефіцит 2 ГВт електричної енергії. Загальний обсяг ділять на усі області у відповідності до їх стандартного споживання (цю норму вже розраховано заздалегідь).

Врешті решт, кожна область отримувала свої, персональні обсяги відключень. Але проблема у тому, що критичне споживання електричної енергії в тій чи іншій області може бути різним. Наприклад, в одній області це може бути 1.2 ГВт, а в іншій — лише 400 МВт. Тобто, в першій з областей на розподіл іншим споживачам залишається набагато менше електроенергії, аніж в другій. Тому й виходить, що час відключень світла у побутових споживачів збільшується.

Новий принцип відключення електроенергії та його особливості

Побутові споживачі у всіх областях України будуть поділені на 6 черг – відповідно до нових правил. Усі черги будуть мати однакові ліміти споживання світла. “Укренерго” буде володіти інформацією про обсяг споживання електроенергії в кожній черзі та області.

Якщо в “Укренерго” виникне потреба обмежити споживання електроенергії — фахівці компанії визначатимуть, скільки саме черг, в який час та в яких областях потрібно обмежити в енергоспоживанні. Наприклад, компанія може надати вказівку – вимкнути світло споживачам другої категорії у всіх областях (або ж окремих регіонах України).

За умови спрацювання механізму обсяг споживання скоротиться на потрібний обсяг. Якщо ж виникне ситуація, коли обсяг споживання знизився не на очікувані 200 МВт, а на 180 МВт — то це буде означати, що в якійсь з областей відбулись маніпуляції із чергами. І тоді Укренерго застосовуватиме аварійні вимкнення світла в регіонах.

В Укренерго впровадять нову систему відключень світла
В Укренерго впровадять нову систему відключень світла

Головний очікуваний результат нового механізму — зробити частоту стабілізаційних відключень рівною для абонентів по всій території країни. В “Укренерго” пообіцяли проаналізувати перший тиждень роботи нової системи і дати оцінку її ефективності.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?