Індексація пенсій у червні 2024: що уряд підготував українцям і чи треба звертатись до Пенсійного фонду

В українському уряді розповіли про підвищення пенсій для громадян в червні 2024 року. Кого торкнеться індексація та хто з пенсіонерів отримуватиме більше? "Один Факт" розповість деталі.

В українському уряді розкрили деталі підвищення пенсій для громадян в 2024 році. Збільшені виплати отримають пенсіонери, які після виходу на заслужений відпочинок продовжили працювати.

Кого торкнеться індексація та хто з пенсіонерів отримуватиме більше? “Один Факт” розповість деталі. Офіційна інформація з цього приводу надана на сайті Кабміну.

Урядовці повідомили, що перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам було зроблено ще в квітні 2024 року. Але нарахування коштів на картки українських пенсіонерів відбудеться лише в червні — через деякі особливості термінів у поданні звітів у Пенсійний фонд.

Особливості індексації пенсій в червні 2024 року
Особливості індексації пенсій в червні 2024 року

В уряді також розповіли, що розмір підвищення буде індивідуальним для кожного працюючого українського пенсіонера. Сума доплати буде залежати від страхового стажу громадянина та рівня заробітної плати, яку він отримував до виходу на пенсію.

Працюючим пенсіонерам, які отримують соціальні виплати за вислугою років — перерахунок буде здійснено виключно по досягненню пенсійного віку.

Наприклад, якщо станом на 1 березня 2024 року мінімальний страховий стаж становить 24 місяці — під час індексації та перерахунку буде враховуватись розмір заробітної плати. Якщо ж стаж нижче заявленого порогу. То враховуватимуть лише набутий стаж.

Отже, індексація пенсій в червні 2024 року торкнеться пенсіонерів, які станом на 1 березня цього року продовжили працювати та набули не менш, ніж 24 місяці страхового стажу. Також на доплати можуть розраховувати ті пенсіонери, в яких страховий стаж менший за 24 місяці, але після попереднього перерахунку пенсій пройшло вже 2 роки.

Індексація пенсій в червні 2024 року
Індексація пенсій в червні 2024 року

В червні 2024 року працюючі пенсіонери отримають доплати відразу на 2 місяці. Для перерахунку їм не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду України. Перерахунок здійснюється автоматично, без звернення пенсіонера та подачі додаткових документів.

Нові статті

Схожі статті

“Звітую більш детально”: Монатік розсекретив суму, яку заробив на весіллі в Італії, де був з Галкіним

Всю суму спрямував на добрі справи: Дмитро Монатік зізнався, який гонорар йому вдалося отримати за виступ на весіллі в Італії, де ведучим був Максим Галкін.

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: варто спробувати себе в іншому напрямку – все вийде

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: вам випаде шанс спробувати себе у зовсім іншій діяльності - це буде вам до душі, тому сміливо дійте!

“І я була щаслива”: Лайма Вайкуле взяла приклад з Галкіна та вперше заспівала українською (ВІДЕО)

Латвійська співачка Лайма Вайкуле привернула увагу користувачів соцмереж неперевершеним виконанням пісні на українській мові. Яку композицію вона виконала і де саме?

На чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та Могилевська: Солідні авто для солідних імен

"Один факт" знає, які авто обирають українські зірки для себе. Чому надають перевагу – комфорту, розміру, ціні, розкоші? Показуємо, на чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та інші.