Де шукати роботу в Україні: найпопулярніші сфери для працевлаштування з найбільшою кількістю вакансій

Український ринок праці останні два роки перебуває у непростому становищі. Однак деякі сфери все одно залишаються популярними серед шукачів роботи. "Один Факт" перелічить їх далі.

Популярний український сайт з пошуку роботи Work.ua надав аналіз ринку праці за травень 2024. Згідно із ним, напередодні літа найбільшою за кількістю вакансій була “Сфера обслуговування”. В ній налічувалось 21092 пропозиції для шукачів роботи.

Кількість вакансій в інших категоріях трохи менша. “Один Факт” наводить статистику по ним нижче.

  • виробництво і робочі спеціальності: 19 271;
  • роздрібна торгівля: 13 628;
  • туризм, готелі, ресторани: 11 903;
  • логістика, склади, ЗЕД: 11 297;
  • адміністратори, керівники середньої ланки: 9767;
  • транспорт, автомобільний бізнес: 9 169;
  • медицина, фармацевтичний бізнес: 7775;
  • бухгалтерія і аудит: 7710.

Найбільший приріст вакансій в минулому місяці показала сфера охорони та безпеки — за рахунок збільшення посад в силах української оборони.

Аналітики також розповіли, що в травні 2024 року значний приріст вакансій спостерігався у категорії “Управління персоналом, HR”. Незважаючи на те, що влітку пошук кандидатів на заміщення тих чи інших вакансій трохи уповільнюється – цього року рекрутинг не зупиняється через дефіцит кадрів. Традиційно на початку літа збільшилась кількість вакансій у сфері обслуговування, будівництві та архітектурі, туристичній сфері і готельно-ресторанному бізнесі.

Згідно із результатами дослідження — зараз на ринку праці спостерігається суттєвий дефіцит кадрів. Тому роботодавці змушені вдаватись до гнучкості і розширювати погляди на ринок праці. Наразі все частіше стали пропонувати роботу пенсіонерам (приріст пропозицій склав 19%), особам з інвалідністю (приріст пропозицій на 11%) і ветеранам (приріст пропозицій на 14%).

В той же час кількість пропозицій по віддаленій роботі в травні майже не змінилася.

Сфери з найбільшою кількістю вакансій в Україні на початку літа 2024 року
Сфери з найбільшою кількістю вакансій в Україні на початку літа 2024 року

Найбільший приріст по вакансіях минулого місяця спостерігався в Черкаській, Запорізькій, Івано-Франківській та Київській областях. Одночасно з цим у Львівській області кількість вакансій скоротилась менш ніж на 1%.

Нові статті

Схожі статті

“І я була щаслива”: Лайма Вайкуле взяла приклад з Галкіна та вперше заспівала українською (ВІДЕО)

Латвійська співачка Лайма Вайкуле привернула увагу користувачів соцмереж неперевершеним виконанням пісні на українській мові. Яку композицію вона виконала і де саме?

На чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та Могилевська: Солідні авто для солідних імен

"Один факт" знає, які авто обирають українські зірки для себе. Чому надають перевагу – комфорту, розміру, ціні, розкоші? Показуємо, на чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та інші.

Він був легендою української музики: що відомо про творчість Назарія Яремчука, який прославив Україну

Всесвітня легенда Назарій Яремчук зробив великий внесок в українську музику та прославив Україну, але життєвий шлях співака був дуже складним. Подробиці.

Желе з порічки від української Роксолани: Ольга Сумська поділилась рецептом солодкого десерту на зиму

Ольга Сумська неодноразово доводила свій талант не тільки на театральній сцені, але й на домашній кухні. Наприклад, днями акторка поділилася рецептом желе зі свіжих порічок. Спробуйте, це - смачно!