Профінансували пінгвінів, а замість них приплив інший: українські полярники показали неочікуваного гостя

Хто це фиркає біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді? Українські полярники показали, хто приплив до них у гості, щоб вполювати криля і розповіли, що тут вже розпочалась антарктична зима.

Українські полярники з “Академіка Вернадського” показали неочікуваного гостя, що завітав до їхнього острова із початком антарктичної зими. Пінгвіни, на дослідження яких уряд профінансував більш ніж 1 мільйонів гривень — вже пішли від околиць дослідницької станції.

Але деякі з тварин все ще залишаються тут. Наприклад — ось цей тюлень-крилеїд, який полював на їжу біля узбережжя острова, де мешкають дослідники з української станції “Академік Вернадський”.

Дослідники розповіли, що ці тюлені виловлюють здобич за допомогою спеціальних зубів. Вони облаштовані в порожнині рота у вигляді гребінців. Під час змикання вони утворюють свого роду фільтр для води та затримки крилю, яким ці тюлені харчуються.

Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський
Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський

Впізнати тюленя-крилеїда можна за подовженою мордочкою та фирканню. А ще тюлені-крилеїди завжди дуже вгодовані. Їх вага може сягати 300 кг, а довжина тіла складає 2-2.5 метри.

В районі станції “Академік Вернадський” крилеїди частіше за все зустрічаються влітку та восени. Вони плавають навколо острова в крижинах та полюють на криля.

Життя тюленів взагалі привʼязане до морського льоду. Часто тварини навіть плавають разом із ним. А ще ці милі тварини з великими очима віртуозно вистрибують на крижини. Щоправда, не завжди їм це вдається зробити з першого разу.

Тюлень-крилеїд — наймасовіший вид антарктичних тюленів. Деякі з дослідників відносять його до найчисельнішого з диких різновидів хижих тварин у світі. Загальна кількість тюленів-крилеїдів в світі налічується від 10 до 40 мільйонів.

Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники
Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники

Настільки велика кількість тюленів повʼязана із тим, що вони мають дуже багато їжі. До того ж, коли в минулому столітті відбулось масове знищення китів — кількість харчових конкурентів у тюленів зменшилася.

Нові статті

Схожі статті

Розійшлися шляхи: Наталка Денисенко назвала акторку, з якою ніколи не піде в кадр і чому саме

Українська акторка Наталка Денисенко розповіла про своє ставлення до колег, які покинули Україну. Зокрема, вона висловилась про Галину Безрук, що обрала для себе життя в комфорті в росії.

Завжди сію моркву на зиму при + 5: ось чому потрібно робити це восени – секрет, про який мало хто знає

Досвідчені господині добре знають, що моркву у відкритий ґрунт можна сіяти як навесні, так і під зиму. Осінній посів морквяного насіння зручніше, адже в цей час робіт на городі меншає.

Як виглядають сини Анатолія Хостікоєва: один від Наталії Сумської, а інший – від жінки, яку кохав раніше

Анатолій Георгієвич Хостікоєв – другий чоловік акторки Наталії Сумської, яка народила йому молодшого сина Вʼячеслава. Також в артиста є старший син Георгій – від другого шлюбу з Любовʼю Кубʼюк.

ТОП-5 природних явищ України, які ніде більше не побачите: рожеве озеро, каньйон на 4 області на ще 3

Україна багата не тільки своєю історією та культурою. На території країни розташовані унікальні природні явища, про які ви можете більш детально прочитати в матеріалі "Одного Факту".