Профінансували пінгвінів, а замість них приплив інший: українські полярники показали неочікуваного гостя

Хто це фиркає біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді? Українські полярники показали, хто приплив до них у гості, щоб вполювати криля і розповіли, що тут вже розпочалась антарктична зима.

Українські полярники з “Академіка Вернадського” показали неочікуваного гостя, що завітав до їхнього острова із початком антарктичної зими. Пінгвіни, на дослідження яких уряд профінансував більш ніж 1 мільйонів гривень — вже пішли від околиць дослідницької станції.

Але деякі з тварин все ще залишаються тут. Наприклад — ось цей тюлень-крилеїд, який полював на їжу біля узбережжя острова, де мешкають дослідники з української станції “Академік Вернадський”.

Дослідники розповіли, що ці тюлені виловлюють здобич за допомогою спеціальних зубів. Вони облаштовані в порожнині рота у вигляді гребінців. Під час змикання вони утворюють свого роду фільтр для води та затримки крилю, яким ці тюлені харчуються.

Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський
Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський

Впізнати тюленя-крилеїда можна за подовженою мордочкою та фирканню. А ще тюлені-крилеїди завжди дуже вгодовані. Їх вага може сягати 300 кг, а довжина тіла складає 2-2.5 метри.

В районі станції “Академік Вернадський” крилеїди частіше за все зустрічаються влітку та восени. Вони плавають навколо острова в крижинах та полюють на криля.

Життя тюленів взагалі привʼязане до морського льоду. Часто тварини навіть плавають разом із ним. А ще ці милі тварини з великими очима віртуозно вистрибують на крижини. Щоправда, не завжди їм це вдається зробити з першого разу.

Тюлень-крилеїд — наймасовіший вид антарктичних тюленів. Деякі з дослідників відносять його до найчисельнішого з диких різновидів хижих тварин у світі. Загальна кількість тюленів-крилеїдів в світі налічується від 10 до 40 мільйонів.

Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники
Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники

Настільки велика кількість тюленів повʼязана із тим, що вони мають дуже багато їжі. До того ж, коли в минулому столітті відбулось масове знищення китів — кількість харчових конкурентів у тюленів зменшилася.

Нові статті

Схожі статті

Квартира маленька і орендована, але все зроблено з душею: Віктор Павлік показав, де живе з Репяховою і сином

Віктор Павлік одружений вчетверте, але живе в орендованій квартирі разом з дружиною та сином, при цьому забезпечує попередні сім'ї: як виглядає домівка зіркового подружжя?

Суддя “Х-Фактору” в нього не повірив, дарма: як Діма Монатік піднявся на вершину слави і прославив Україну

Дмитро Монатік сьогодні є одним із найпопулярніших артистів України. Його творчість підкорює серця українців, а пісні можна знайти в плейлистах майже кожного. Але як почав свій шлях молодий чоловік?

Не холостяк, як думають всі: 43-річний Сергій Притула показав, як виглядає його дружина, з якою двоє дітей

Шоумен Сергій Притула подобається багатьом жінкам, але його серце вже понад 9 років належить лише одній: як виглядає друга дружина чоловіка, з якою у них двоє донечок?

Перший Ані Лорак розстався з третьою: Анастасія Фоксі приголомшила причинами розлучення з Налчаджиоглу

Екс-чоловік Ані Лорак Мурат Налчаджиоглу та його третя дівчина Настя Фоксі – більше не разом. Що сталось у парі і чому чергова кохана вирішила піти геть від турецького бізнесмена?