Профінансували пінгвінів, а замість них приплив інший: українські полярники показали неочікуваного гостя

Хто це фиркає біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді? Українські полярники показали, хто приплив до них у гості, щоб вполювати криля і розповіли, що тут вже розпочалась антарктична зима.

Українські полярники з “Академіка Вернадського” показали неочікуваного гостя, що завітав до їхнього острова із початком антарктичної зими. Пінгвіни, на дослідження яких уряд профінансував більш ніж 1 мільйонів гривень — вже пішли від околиць дослідницької станції.

Але деякі з тварин все ще залишаються тут. Наприклад — ось цей тюлень-крилеїд, який полював на їжу біля узбережжя острова, де мешкають дослідники з української станції “Академік Вернадський”.

Дослідники розповіли, що ці тюлені виловлюють здобич за допомогою спеціальних зубів. Вони облаштовані в порожнині рота у вигляді гребінців. Під час змикання вони утворюють свого роду фільтр для води та затримки крилю, яким ці тюлені харчуються.

Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський
Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський

Впізнати тюленя-крилеїда можна за подовженою мордочкою та фирканню. А ще тюлені-крилеїди завжди дуже вгодовані. Їх вага може сягати 300 кг, а довжина тіла складає 2-2.5 метри.

В районі станції “Академік Вернадський” крилеїди частіше за все зустрічаються влітку та восени. Вони плавають навколо острова в крижинах та полюють на криля.

Життя тюленів взагалі привʼязане до морського льоду. Часто тварини навіть плавають разом із ним. А ще ці милі тварини з великими очима віртуозно вистрибують на крижини. Щоправда, не завжди їм це вдається зробити з першого разу.

Тюлень-крилеїд — наймасовіший вид антарктичних тюленів. Деякі з дослідників відносять його до найчисельнішого з диких різновидів хижих тварин у світі. Загальна кількість тюленів-крилеїдів в світі налічується від 10 до 40 мільйонів.

Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники
Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники

Настільки велика кількість тюленів повʼязана із тим, що вони мають дуже багато їжі. До того ж, коли в минулому столітті відбулось масове знищення китів — кількість харчових конкурентів у тюленів зменшилася.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.